Almería
Almería 1:2 Barcelona
Barcelona

Branimir Korać • subota, 08.11.2014.

Namučila se Barcelona da dođe do sva tri boda na gostovanju kod čvrste Almerije. Na kraju je slavila s 2:1 i to preokretom u drugom poluvremenu kada je Luis Enrique ubacio na travnjak i Neymara i Luisa Suareza...

Ponovno je Barcelona promašila svu silu prilika, ne toliko kao protiv Celte na Camp Nou prije tjedan dana, ali još jednom više nego što bi trebala. Dovelo ju je to u neugodnu situaciju, domaćin je čak imao vodstvo, ali u drugom dijelu ipak je pao i Barcelona je to iskoristila.

Luis Enrique je malo promiješao sastav, tako su na klupi ostali i Luis Suarez i Neymar, no obojica su na odmoru poslani na travnjak nakon što je Almeria imala 1:0 na poluvremenu. Ivan Rakitić odradio je svih 90 minuta.

Barcelona je očekivano preuzela kontrolu nad igrom od samog početka i nakon nekoliko propuštenih prilika, u 28. minuti došla je najbliže pogotku. Rakitić je dobro pucao glavom u kut, Ruben je to obranio, lopta je došla do Messija koju je glavom šalje u gredu.

U 37. minuti šok za goste. Soriano je sjajnom loptom nakon greške Messija izbacio Thievyja u kontranapad, ovaj je krenuo sam prema Bravu i rutinski zabio za vodstvo.

Ovaj pogodak nije baš najbolje djelovao na momčad Barcelone koja do odmora nije stvorila pritisak i tek u nastavku susreta stvari su sjele na svoje mjesto.

Sve opasniji gosti u 62. minuti ponovno gađaju gredu, ovaj put Suarez sjajnim udarcem, a onda deset minuta kasnije dolaze do poravnanja. Suarez je ubacio, Neymar poslao loptu prema golu, a Navarro ipak nije spasio na gol liniji.

U 81. minuti nova naznaka gostujućeg pogotka, Messi je još jednom pogodio gredu, a u sljedećoj minuti Jordi Alba lijepim potezom zabija za 2:1 i prekid Barceloninog prvenstvenog niza od dva poraza.

U završnici susreta Messi je imao veliku priliku doći do tog rekordnog pogotka, ali Ruben ga je spriječio.

• Obrisan korisnik08.11.2014. u 22:55
    U nogometu nekad treba i malo sreće. Barcelona je recimo protiv Celte imala 4 prečke i stative pa izgubila, danas su imali 3 prečke, jednu kod 0-0 koja bi možda prelomila utakmicu i u tom slučaju bi imali 10/11 pobjeda i nitko ne bi preispitivao Enriquea. Današnja rotacija ipak je bila malo... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik08.11.2014. u 20:09
    Enrique mijesa li ga mijesa,pokazuje svakim danom da je nikakav strucnjak..srecom kad imas Suareza koji ima ovakvu viziju pa te spasi lakse je,a Messiju ove sezone treba 10 sansi u tekmi da zabije sto prije nije bio slucaj..mozda ga psihicki tare ta utrka za rekordna 2 gola u ligi..