Branimir Korać • subota, 08.11.2014.

Madridski Real nastavlja s vrlo uvjerljivim nastupima u La Ligi. Na svom travnjaku ugostio je Rayo Vallecano i visoko ga svladao s 5:1 uz povratnički pogodak Garetha Balea i, naravno, novi pogodak Cristiana Ronalda...

Rayo Vallecano kao i brojni drugi protivnici, na Santiago Bernabeu stigao je sa željom primiti što manje protiv Real Madrida koji već godinama nije izgledao ovako uvjerljiv i dominantan. Niti Rayo nije se uspio izvući bez povećeg broja lopti u svojoj mreži i poražen je s 5:1.

Od početka susreta sve je krenulo u jednom smjeru, povratnik u sastav Gareth Bale trebao je samo devet minuta da otvori obranu gostiju. Toni Kroos bio je asistent, a Bale je iz blizine pogodio za vodstvo.

Uslijedilo je razdoblje dosta solidne igre Raya koji se sasvim solidno nosio s domaćinom sve do završnice prvog poluvremena.

U 39. minuti Karim Benzema umalo je zabio za 2:0, lopta je pogodila gredu, ali minutu kasnije Kross ponovno asistira, ovaj put krasno zabija Sergio Ramos.

U samoj završnici prvog dijela gosti ipak dolaze do pogotka. Bio je to poklon Jamesa Rodrigueza koji je neoprezno vraća loptu, samo je proigrao Lea koji pronalazi samog Buena i ovaj zabija za 2:1.

Odmah na početku drugog dijela lijepo je pokušao Luka Modrić, no lopta je otišla malo pokraj vratnice, a odmah na drugoj strani Leo Baptistao šalje loptu u mrežu, ali iz zaleđa. U te burne dvije minute Real Madrid ipak dolazi do trećeg pogotka. Najljepši potez večeri pripao je raspoloženom Toniju Kroosu koji je sjajnim udarcem izvana pogodio sami donji kut.

Tu je već sve bilo jasno. Rayo je potpuno pao, ubrzo je i Karim Benzema zabio četvrti pogodak da bi u završnici susreta i Cristiano Ronaldo dao svoj obol golom za konačnih 5:1.

Treba svakako spomenuti i briljantan udarac Garetha Balea neposredno prije Ronaldovog pogotka. Bale je sjajno opalio iz voleja s više od 20 metara, no lopta je zatresla gredu.

Luka Modrić još jednom vrlo dobro odradio je 90 minuta.

• Obrisan korisnik09.11.2014. u 11:09
    Dugo jaci Real s boljom "EKIPOM" nije bio jos od Del Bosque sa makeleom , redondom , >Hierom, Solarijem , Zidanom, Savio , orientes , >raul itd ... Jaka dominacija u svakom pogledu .. Kroos je najbolja kupovina u zadnjih 10 godina uz Ronalda ,,,
  • Obrisan korisnik09.11.2014. u 03:51
    Real je postao Barcelona xd
  • Obrisan korisnik08.11.2014. u 23:27
    ova masinerija Reala ce srusiti sve rekorde golova na kraju sezone,kao i CR,ovo je nevjerojatno...