Espanyol
Espanyol 1:1 Villarreal
Villarreal

Davor Mikulić • nedjelja, 09.11.2014.

Dvije momčadi koje već tri kola ne znaju za pobjedu danas su odmjerile snage, a slavlje će morati tražiti u nekoj od narednih utakmica. Villarreal je došao u vodstvo u 26. minuti preko Gaspara i to je bio rezultat koji se održao sve do sudačke nadoknade kada je za bod domaćina zabio Colotto...

Espaynol je, kao i Villarreal, današnji međusobni ogled dočekao nakon tri neuspješna pokušaja u potrazi za pobjedom. Domaćin je i danas ostao bez pobjede, a za slavlje nad Villarrealom ne zna već gotovo sedam dugih godina.

Prva prava prilika čekala se do 21. minute kada je Espanyol mogao povesti. Victor Alvarez je dočekao loptu nakon ubačaja sa strane i pokušao glavom matirati gostujućeg vratara, no neprecizno. S druge strane, prva prava prilika gostujućih igrača rezultirala je pogotkom. Čerišev je odlično uposlio Marija Gaspara koji izlazi pred vratara i pogađa mrežu.

Ubrzo nakon toga, mogao je Villarreal i povećati svoju prednosti, no Casilla odlično brani pokušaje Gaspara i Vietta, dok je Triguerosu nedostajalo preciznosti. Prijetili su i domaći igrači, ali bez prave opasnosti za Asenja.

Domaća je momčad svojim pokušajem otvorila i nastavak kada je neprecizan bio Colotto, a u 57., odnosno 58. minuti stigle su dvije nove velike prilike koje nisu uspjeli realizirati Sanchez i Caicedo.

Mario Gaspar je prvi zaprijetio kod gostiju, a odmah potom i Uche čiji je udarac blokiran. Puno je opasniji bio nešto kasnije kada Casilla nije dozvolio novi pogodak, a uzvratio je na drugoj strani još jednom Colotto koji je gađao malo pored okvira vrata.

Kako je vrijeme odmicalo, sve je ukazivalo na to da će gosti upisati tri boda, ali onda su igrači Espanyola ipak uspjeli izjednačiti u prvoj minuti sudačke nadoknade. Stuanijev udarac glavom Asenjo je uspio obraniti, no lopta se odbija do Colotta koji pogađa iz blizine i postavlja konačnih 1:1.