Sevilla
Sevilla 1:1 Levante
Levante

Branimir Korać • nedjelja, 09.11.2014.

Nogometaši Levantea još jednom su potvrdili koliko su neugodan protivnik za Sevillu. Na Sanchez Pizjuanu postavili su se čvrsto i uz dozu sreće odnijeli remi 1:1...

Sevilla je u susret protiv Levantea ušla sa šest uzastopnih nastupa protiv ovog protivnika bez pobjede. Igrači Unaija Emeryja željeli su pod svaku cijenu prekinuti taj niz, međutim još jednom su ostali bez tri boda. Gosti su na kraju izvukli 1:1 i zadovoljni se vraćaju u Valenciju.

Nakon prvih 45 minuta nije se činilo da bi Levante mogao nastaviti ovu seriju. Sevilla je dobro krenula, odmah pritisnula i nakon pola sata igre stigla do vodstva pogotkom Vitola nakon što je ubacio Deulofeu.

Pet minuta prije odlaska na odmor gosti su imali priliku doći do poravnanja, Ivanschitz je ubacio iz kornera, a David Navarro glavom nije uspio pogoditi.

U drugom poluvremenu Sevilla je promašila nekoliko izglednih prilika, a onda je Levante stigao do poravnanja. Nabil El Zhar prvo je u 75. minuti glavom pucao pokraj gola, a zatim je opasno ubacio iz kornera pet minuta kasnije, domaća obrana nije uspjela otkloniti opasnost i Victor Casadesus iz blizine poravnava na 1:1.

Utakmica je bila produžena čak osam minuta zbog krvarenja vratara domaćina Beta, no niti to nije pomoglo Sevilli da dođe do tri boda.