Ante Zovko • subota, 08.11.2014.

Juan Mata bio je "zlatna zamjena" za Manchester United. Samo nekoliko minuta nakon što je ušao u igru postigao je jedini gol protiv Crystal Palacea kojim su Crveni vragovi preuzeli šesto mjesto. Southampton je također dugo lomio otpor Leicestera i zadržao sjajan bodovni učinak na drugoj poziciji.

Mata ušao i srušio Crystal Palace

Manchester United poslije više od mjesec dana došao je do pobjede u Premier ligi, 1:0 protiv Crystal Palacea, te se probio na šesto mjesto s bodom manje od Arsenala koji tek treba odigrati svoj susret ovog kola. Juan Mata dočekao je svoju priliku protiv Crystal Palacea poslije sat vremena igre i za nekoliko minuta na terenu donio prevagu. Igrači Manchester Uniteda kružili su do tada oko šesnaesterca gostiju, ali im je nedostajalo ideja kako probiti blok.

Španjolski veznjak iz jedne takve akcije u 67. minuti uputio je udarac s ruba šesnaesterca i probio kut koji je branio vratar Speroni. Mata je kasnije pogodio i stativu i unio općenito konkretnost u redove domaćih koji nisu bili osobito uvjerljivi, ali zasluženo osvajaju tri boda.

Southampton na Longovim krilima

Shane Long zamalo je upisao hat-trick za Southampton koji je dugo lomio otpor Leicester Cityja i došao do četvrte uzastopnog slavlja u ligi kojim je nastavio pratiti Chelsea s četiri boda zaostatka za liderom. Leicesteru je ovo četvrti poraz zaredom, peti u zadnjih šest utakmica.

Pelle je pripremio prvi gol lijepim ubacivanjem u kazneni prostor, a Long pogađa kut prizemnim šutom. U 80. Wanyama je izbacio Longa pred gol. Long je imao opciju dodavanja, ali je odlučio sve sam riješiti i pogodio bliži kut.

Guzan pokvario Carrollov povratak

Andy Carroll upisao je prve ovosezonske minute za West Ham, protiv Aston Ville, poslije višemjesečne pauze zbog ozljede i mogao je to biti povratak iz snova. Engleski napadač ušao je u sudačkoj nadoknadi i činilo se da će glavom zabiti sjajan nabačaj Stewarta Downinga. Međutim, vratar Brad Guzan se čudesno bacio i spriječio gol koji sigurno bio i pobjednički. Villa je tako zaustavila niz od šest poraza.

Nikica Jelavić i dalje je van stroja zbog ozljede koljena, a njegov Hull City nije odigrao sjajnu utakmicu u Burnleyju. Domaćin je golom Ashleyja Barnesa došao do prve pobjede sezone. Trenutak odluke dogodio se u 50. minuti, kad je Barnes iz srca kaznenog prostora glavom pronašao mrežu na asistenciju Trippiera.