Premiership, 11. kolo, 08.11.2014, 13:45 h
Liverpool
Liverpool 1:2 Chelsea
Chelsea

Ante Zovko • subota, 08.11.2014.

Gary Cahill i Diego Costa bili su strijelci za Chelseajev preokret na Anfieldu i pobjedu 2:1 kojom je lider Premier lige praktički izbacio Liverpool iz utrke za naslov prvaka.

Dejan Lovren odigrao je 90 minuta za Liverpool koji je poveo preko Emrea Cana, no opet je pokazao poznate obrambene boljke, dok u napadu nije ozbiljno ugrozio Courtoisova vrata. Gary Cahill brzo je donio izjednačenje Chelseaju, a Diego Costa svojim desetim prvenstvenim pogotkom sezone osigurao je važne bodove Chelseaju koji ostaje neporažen i sada ima sedam bodova više od drugoplasiranog Southamptona, devet od trećeg Manchester Cityja.

Redsi su od samog starta pokušavali nametnuti svoj ritam, no gosti su izgledali prilično kompaktno do devete minute kad je Can ostao nepokriven u zoni šuta i veznjak je potegnuo iz daljine. Lopta se odbila o Cahillovo rame i ušla u mrežu na oduševljenje Liverpoolovih navijača.

Branjenje prekida ove sezone veliki je problem za Liverpool, koji nije uspio zaustaviti Chelseajeve braniče u 14. minuti. Mignolet je prvo sjajno "skinuo" Terryjev pokušaj. Iz nastale gužve Cahill uspijeva progurati loptu preko linije, kako je pokazala i videotehnologija.

Derbi je ispunio očekivanja onih koji su se nadali otvorenoj utakmici. Sijevali su napadi na obje strane. Balotelliju je poništen pogodak zbog zaleđa, a Hazard je uoči odmora bio najveća prijetnja domaćim vratima, kad je Chelsea preuzeo kontrolu nad igrom i postao dominantan.

Mourinhovi igrači kontrolirali su dobro Liverpoolove pokušaje u drugom dijelu i bili konkretniji kad bi krenuli naprijed. Azpilicueta je u 67. minuti tako natjerao Mignoleta na odbijanje lopte na koju je natrčao Costa i spremio je u gol za preokret Bluesa.

Kako je Balotelli odigrao još jednu blijedu utakmicu, a Sterling, iako s jednim od boljih izdanja ove sezone, nije mogao mnogo sam učiniti, Liverpool nije stvarao šanse pred Chelseajevim golom. Najbliže je došao Gerrard kad je njegov šut zaustavila Cahillova ruka, no jedanaesterac nije dosuđen uz bučno negodovanje s Kopa.

• Obrisan korisnik08.11.2014. u 20:59
    Naravno da nisu suci krivi što Lpool igra loše ali današnje suđenje je bilo loše a penal čist ko suza!Nekima trebaju naočale kakva ruka uz tijelo!Cahill je namjerno igrao rukom.Kriterij žutih kartona je katastrofalan jer ga nije ni bilo svi ti suci izgledaju da na kartonima daju sebi neku važnost... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik08.11.2014. u 18:20
    Je je, suci su krivi.
  • Obrisan korisnik08.11.2014. u 18:07
    Svaka čast kako je lijepo vidjeti Liverpool na koljenima
  • Obrisan korisnik08.11.2014. u 17:28
    Ozbiljno? chelsea???? očito da si sad isfrustriran, al ne moraš ih zato ovdje iskazivat. Ruka je bila uz tijelo i to je 50-50 za sudit ili ne. Više se zapitaj zkj ti l'pool igra za k**c i potpuno je bezopasan u napadu i opasan po sebe u obrani. Da se chelsea ne poigrava, naročito ovaj hazard... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik08.11.2014. u 17:17
    Ukoliko se nešto drastično ne promijeni na bolje, rodgers će nažalost morati otići jer je odgovoran za dolazak velikog broja loših igrača, koji nisu u stanju iznijeti teret ambicija kluba kao što je liverpool