Bundesliga, 11. kolo, 09.11.2014, 17:30 h
Borussia Dortmund
Borussia Dortmund 1:0 Borussia M'gladbach
Borussia M'gladbach

Davor Mikulić • nedjelja, 09.11.2014.

Napokon su igrači Jürgena Kloppa dočekali pobjedu i u Bundesligi na koju se čekalo čak sedam utakmica. Trenutak koji je odlučio susret dogodio se u 60. minuti kada je Kramer pogodo mrežu svog vratara...

Tek treću prvenstvenu pobjedu, a prvu nakon trećeg kola Bundeslige i ogleda s Freiburgom, ostvarila je dortmundska Borussia koja je s minimalnih 1:0 bila bolja od Borussije iz Mönchengladbacha. Domaćoj pobjedi, koja je apsolutno zaslužena, ne može se ništa zamjeriti jer su gosti danas imali svega jedan udarac prema Weidenfellerovim vratima.

Prvi dio susreta protekao je u dominaciji domaće momčadi, no rezultatskih promjena do odlaska na odmor nije bilo, iako je već u drugoj minuti do pogotka mogao doći Marco Reus nakon odličnog solo prodora. Isti je igrač bio u prigodi i u devetoj minuti, ali ovaj put pogotku se ispriječila vratnica. Prilike su se nizale, a poluvrijeme je zaključio Aubameyang odličnim pokušajem iz slobodnog udarca koji jednako dobro brani Yan Sommer.

U nastavku se nije dugo čekalo na pogodak koji je postigao Christoph Kramer, ali u mrežu svog vratara i to na kakav način. Pokušao je vratiti loptu Sommeru gotovo s polovice terena, no prejako i lopta iznad gostujućeg vratara odlazi u mrežu.

Dvije minute poslije moglo je bili 2:0, ali nakon vratnice, Reusu se ispriječila i greda. Imali su domaći igrači tada i rezultat i igru, a promjena nije bilo sve do kraja susreta. Napokon je momčad Jürgena Kloppa stigla do pobjede i u prvenstvu nakon koje bi trebalo biti lakše igrati jer je s leđa skinut zaista veliki pritisak.