Niko Rukavina • subota, 08.11.2014.

Sampdoria i Milan remizirali su u zanimljivoj utakmici u kojoj je palo četiri pogotka. Milanu je ovo četvrta utakmica bez pobjede u nizu. U kasno poslijepodnevnom dvoboju, Sassuolo i Atalanta su odigrali slabu utakmicu bez pogodaka. Vrsaljko je odigrao svih 90 minuta za domaćine i zaradio je žuti karton.

Sampdoria i Milan remizirali su u Genovi nakon efikasne utakmice koja je završila 2:2. Domaćini su poveli, gosti preokrenuli, a konačni rezultat postavio je Menez iz jedanaesterca. Milan je utakmicu završio s 10 igrača.

Gosti su poveli u 10. minuti. El Shaarawy je nakon dugačkog trka fantastično zabio s ruba kaznenog prostora u suprotni kut. Do kraja poluvremena obje ekipe su imale nekoliko poluprilika, a u prvoj minuti dodatka Okaka je zabio za izjednačenje. Gabbiadini je centrirao, a Okaka skrenuo loptu u mrežu .

Domaćini su odlično krenuli u nastavak. Okaka je u 51. nakon kornera glavom pogodio stativu, a odbijenu loptu pospremio je Eder za preokret. Međutim, Milan nije dugo čekao za izjednačenje. Mesbah je Menezov centaršut izbio rukom u vlastitom šesnaestercu, a francuski reprezentativac je bio siguran s bijele točke.

Do kraja utakmice obje ekipe su imale po jednu obećavajuću prigodu za pobjedu, no Bonaventura i Soriano nisu bili precizni, a Bonera je u 85. isključen zbog drugog žutog kartona.

Milanu je ovo četvrta uzastopna utakmica bez pobjede, a Sampdoria je, barem na 24 sata, preskočila Lazio na trećem mjestu.

U utakmici između Sassuola i Atalante, jedine prigode u prvom poluvremenu propustio je napadač domaćina Berardi u 22. i 45. minute. Kod prve prigode, branič Atalante mu je klizećim startom u posljednji trenutak blokirao udarac, a kod drugog pokušaja Berardi je mogao bolje reagirati iz obećavajuće situacije u kojoj se našao.

I drugi dio je bolje otvorio Sassuolo. Sansone je odmah na otvaranju pucao glavom, a lopta je otišla malo iznad prečke Sportiella, a ubrzo je "tragičar" Berardi propustio najveću šansu na utakmici kada je nakon solo prodora pucao u donji desni kut Sportiellovog gola, ali je golman gostiju bio spreman.

Unatoč nekoliko poluprigoda s obje strane, rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao.