Niko Rukavina • nedjelja, 09.11.2014.

Prvoplasirani Juventus s visokih 7:0 deklasirao je posljednju Parmu. Nogometaši Lazija upisali su prvi poraz nakon šest utakmica u kojima su osvojili 16 bodova, a u "derbiju začelja" Chievo je pogotkom u zadnjoj minuti svladao Cesenu. Cagliari i Genoa te Palermo i Udinese odigrali su 1:1.

Prvaci "napunili" slabu Parmu sa sedam golova u mreži

Juventus je na domaćem treneru s visokih 7:0 nadvisio posljednju Parmu. Već nakon prvog dijela Torinezi su imali visokih 3:0, a do kraja utakmice, gosti su se potpuno raspali i Tevez i Morata su, svaki s dva pogotka, postavili konačni rezultat.

Prvo poluvrijeme obilježili su Llorente i Lichtsteiner. Prvo je Pogba pucao, Mirante je obranio, no lopta se odbila do španjolskog napadača koji iz blizine zabija prvi pogodak na utakmici.

Tri minute kasnije Lichtsteiner je topovskim udarcem s 20 metara neobranjivo poslao loptu u same rašlje za 2:0. Isti igrač je u 36. servirao loptu za Llorentea koji zabija svoj drugi pogodak na utakmici.

U nastavku utakmice dva pogotka za aktualne prvake postigli su Tevez i Morata. Tevez je svoje pogotke zabijao u 50. i 58. minuti, a Morata, koji je zamijenio Llorentea u 71., u 76. i 88. Na kraju utakmice, Juventus je imao 22 udarca na gol gostiju (11 u okvir) dok je Parma uputila samo jedan udarac u okvir Buffonova gola.

Prvi poraz Lazija nakon šest utakmica

Lazino je nakon šest utakmica, u kojima je upisao pet pobjeda i jedan remi, upisao prvi poraz, u gostima kod Empolija. Prvo poluvrijeme nije obilovalo prigodama te je završilo bez pogodaka. Igralo se pretežito na sredini travnjaka, bez pretjeranih prigoda.

I onda su domaćini u drugom dijelu, u razmaku od tri minute, zabili dva pogotka. Barba je glavom iz kornera zabio na centaršut Vladifiorija, a tri minute kasnije Maccarone je pobjegao obrani Lazija i malo iskosa zabija za 2:0 svoje momčadi.

Nadu za povratak Laziju je donio Đorđević lijepim golom koji je s glavom lobao golmana domaćih. Međutim, Rimljani nisu imali snage za potpuni povratak i Empoli je nakon tri uzastopna poraza došao do druge pobjede u sezoni.

Chievo u infarktnoj završnici do pobjede u "derbiju začelja"

Nogometaši Chieva uspjeli su svladati Cesenu u Veroni pogotkom u posljednjoj minuti utakmice čime su posljednju poziciju prepustili Parmi. Pellissier je donio vodstvo domaćinima na početku drugog dijela.

Kada se činilo da će Chievo upisati svoju drugu ovosezonsku pobjedu, Đurić je u 88. zabio s(p)retan pogodak za izjednačenje. Međutim, pobjedu domaćinima ipak je donio Pellissier glavom u 90. minuti.

Cagliari i Genoa, odnosno Palermo i Udinese remizirali su rezultatima 1:1. Cagliari je na Sardiniji poveo protiv Genoe u 16. minuti preko Fariasa, a Genoa je izjednačila autogolom Rossettinija. Gosti su od 75. igrali s igračem manje, no rezultat se nije mijenjao.

U utakmici između Palerma i Udinesea, prvi pogodak su postigli gosti, već u 5. minuti preko Thereaua. Domaćini su izjednačili pred kraj prvog dijela, preko Dybale iz jedanaesterca. U nastavku za domaćine je suđen još jedan jedanaesterac, međutim, Vazquez je ovaj puta bio neprecizan.

• etti09.11.2014. u 19:18
    Odavno nisam vidio ovakvu pobjedu Juventusa! Dovoljno je reći da je to najteži poraz Parme u povijesti Serie A. Kakav prodor od centra i pogodak Teveza za 4-0, klasa