MAXtv Prva liga, 15. kolo, 09.11.2014, 15:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 2200

Ante Dubravac • nedjelja, 09.11.2014.

U sklopu 15. kola MAXtv Prve lige nogometaši Zagreba na svom su stadionu u Kranjčevićevoj ulici dočekali Dinamo. Iako su gosti imali gotovo 25 minuta igrača više nisu uspjeli doći do pobjede.

Miroslav Konopek
56'
18
Marijo Dučkić
68'
5
Roko Zvonimir Strika
72'
Dražen Medić
Zoran Mamić

Aktualni prvaci nogometaši Dinama na gostovanje kod gradskog rivala došli su nakon teškog poraza od Red Bull Salzburga, a dodatni oprez u redovima modrih je izazivao i podatak da je Zagreb u prvom ovosezonskom susretu ovih protivnika ostao neporažen na Maksimiru.

Zoran Mamić je ovoga puta odlučio da stoperski dvojac budu Taravel i Sigali, priliku u sredini dobio je Andrijašević dok su u napadu bili Soudani, Pjaca i Henriquez.

Kako se i očekivao Dinamo je od početka preuzeo kontrolu nad loptom međutim nikakvih prilika nije bilo do 15. minute kada je Soudani pokušao iskoristiti jednu lošiju reakciju vratara Livakovića, međutim njegov udarac je otišao pokraj vratnice. Šest minuta kasnije Pjaca je ostao sam na sedam metara, ali loptu šalje visoko preko gola.

Polovicom prvoga poluvremena zaprijetili su i domaćini preko Stepčića koji je pokušao izravno iz slobodnog udarca, međutim Eduardo odbija loptu u korner. Bila je to ujedno i posljednja prilika u prvih 45 minuta u kojima su Zagreb i Dinamo pružili jednu jako lošu nogometnu predstavu, a posebno poražavajuća za goste je činjenica da nisu uputili niti jedan udarac u okvir gola.

Odmah na otvaranju druge dionice Medić se našao u dobroj situaciji, ali Sigali je spasio svoju mrežu. Na drugoj strani zaprijetio je Pjaca, točno u Livakovića. U 59. minuti odlično iz slobodnog udarca s dvadesetak metara gađa Machado, međutim Livaković još bolje reagira.

U 68. minuti sudac Fran Jović je nakon jednog prekršaja Jurendića nad Ibanezom domaćem kapetanu pokazao drugi žuti, isključujući crveni karton. Desetak minuta kasnije lijepo su kombinirali Pjaca i Henriquez, ali bez rezultatske promijene.

Do kraja susreta Dinamo je pokušavao doći do pobjede, ali napadi gostiju su bili bez ideje pa je obrana domaćini bez većih problema to sve izdržavala, a Zagreb je mogao doći i do sva tri boda u 88. minuti, ali Eduardo odlično reagira.

U idućem kolu Dinamo dočekuje Hajduk dok Zagreb gostuje kod Splita.

• ronny198710.11.2014. u 11:43
    mislim da je bila sezona 05/06 kad smo ih pobjedili 4 puta u 4 tekme ;)
    ronny1987
  • Obrisan korisnik09.11.2014. u 20:28
    Sto se same utakmice tice, ja ne znam cemu se svi cudite. Dinamo igra bez trenera sa jedina 2 Argentinca koji ne mogu igrati nogomet.
  • Obrisan korisnik09.11.2014. u 20:27
    Ocekujem prijavu Zagreba od strane Jovanovica za promicanje ustastva . Mislite li da slucajno igraju JUREndic i Boban?
  • Obrisan korisnik09.11.2014. u 19:57
    Jedino Zagreb! Ne sjećam se kad smo i da li smo ikad spojili dvije neizgubljene tekme protiv Dinama...