Varaždin ponovno uvjerljiv, Zamet nanio Poreču drugi poraz

Marija Pastuović • utorak, 11.11.2014.

Zanimljive utakmice donijelo je deveto kolo domaćeg prvenstva. Varaždin je uvjerljivim slavljem upisao osmu pobjedu, Zamet je nadigrao Poreč na domaćem terenu, a Gorica je minimalno poražena u Umagu. Karlovac je bio bolji u gostima od Đakova, Buzet je pobijedio Marinu, dok je Bjelovar slavio protiv Spačve. Dubrava je nanijela osmi poraz Splitu koji je pružio odličan otpor, ali bodove nije uspio upisati, a poražen je i uranjenoj utakmici desetog kola od Varaždina.

MRK Zamet-Poreč 28:24 (14:14)

Zamet je iskoristio prednost domaćeg terena te je, nakon neriješenog rezultata na poluvremenu, uspio nanijeti drugi poraz gostima iz Poreča. Susret su zgoditkom otvorili domaći igrači, a svoj prvi pogodak Porečani su postigli u petoj minuti. U nekoliko navrata imao je Zamet tri gola više, ali uspjeli su do odmora gosti vratiti utakmicu u egal te je na poluvremenu rezultat bio 14:14.

Drugu dionicu igre bolje su otvorili gosti, koji su dvaput poveli, ali u 39. minuti Lovro Jotić postiže pogodak za 19:18, a domaćini se tada odvajaju na četiri pogotka razlike (22:18) koje gostujuća momčad više ne uspijeva ugroziti. Fantastično raspoloženi Dario Černeka vodio je svoje suigrače do treće ovosezonske pobjede, postigavši deset zgoditaka iz isto toliko pokušaja. Marin Đurica i Dino Slavić sačuvali su 13 lopti za domaću ekipu. Najefikasniji kod poraženog Poreča bio je Marko Buvinić s deset golova, a tandem Sorić-Čarapina zabilježio je deset obrana.

Buzet-Marina Kaštela 28:25 (16:12)

Sjajan početak utakmice donio je domaćoj ekipi treću pobjedu, ovaj put Buzet je nadigrao Kaštele. Susret je bio riješen već u prvom poluvremenu, Buzećani su postigli četiri uzastopna pogotka, a u 13. minuti Domagoj Prskalo uspješan je bio za vodstvo 8:2. Uspjeli su gosti smanjiti zaostatak na tri gola razlike, a na poluvremenu je domaća momčad imala četiri zgoditka više.

Drugo poluvrijeme nije donijelo značajnije promjene, gostujući igrači uspjeli su u 50. minuti doći na dva pogotka minusa, ali ne i više od toga. Mario Galijot sa sjajnih 12 golova najučinkovitiji je bio u svojoj ekipi, dok je Aleks Jović upisao devet obranjenih suparničkih pokušaja. Nikola Jukić sa sedam pogodaka bio je najbolji strijelac gostiju, a vratari Josip Pepur i Ivan Budalić skupili su nedovoljne četiri obrane.

Đakovo-Karlovac 25:26 (15:14)

Đakovo nije na domaćem terenu uspjelo sačuvati minimalnu prednost s poluvremena, pogodak više na kraju su postigli Karlovčani za nova dva boda i četvrto slavlje. Momčadi su na otvaranju susreta bile izjednačene, a prvi su se na tri pogotka (5:2) odvojili domaći igrači, ali protivnik zatim hvata priključak i izjednačava na 5:5. Uslijedila je borba do odmora, a na poluvrijeme s minimalnom prednosti odlazi Đakovo.

U narednim minutama igralo se gol za gol, a mirniji su u završnici bili gosti, koje Dino Štrucelj u posljednjoj minuti odvodi na dva razlike. U idućem napadu Krunoslav Pahanić realizirao je sedmerac za konačnih 25:16. Ivan Bačić u pobjedničkim redovima bio je uspješan osam puta, a Luka Prezelj sakupio je devet obranjenih lopti. Krunoslav Pahanić s također osam golova najbolji je bio kod Đakova, dok su čuvari mreže Mario Gagulić i Mladen Rajković 14 puta zaustavili protivnike.

Bjelovar-Spačva 26:22 (13:12)

Bjelovar je u devetom pokušaju uspio upisati treću pobjedu, nadigravši Spačvu kojoj je ovo bio četvrti poraz. Vinkovčani su bolje startali, poveli su 3:1, ali uzvratila je domaća momčad serijom 6-1 za prednost 7:4. Ipak, ponovno su gosti stigli suparnike, a borbene minute do kraja poluvremena minimalno vodstvo donijele su domaćinima.

U drugo poluvrijeme bolje je ušla ekipa Bjelovara koji se odvojio na tri pogotka prednosti, a stečenu prednost više nije ispuštao. Igor Gašparović i Luka Tandara po šest puta su nadmudrili protivničkog vratara, a Kristijan Janđel upisao je odličnih 18 obrana. Slaven Šijaković za Spačvu je postigao sedam zgoditaka, a duo Rimac-Stojanović sačuvao je 13 lopti.

MRK Umag-Gorica 30:29 (18:14)

Gorica je u uvodnim minutama bila bolja od Umažana, upisala je vodstvo 4:1 nakon sedam odigranih minuta, ali ubrzo je Umag poravnao rezultat na 5:5. Do kraja prvog poluvremena preciznija i razigranija bila je domaća momčad te je na odmor otišla s četiri pogotka prednosti.

U 35. minuti susreta domaćini su imali +6, pri rezultatu 20:14, i činilo se da je pitanje pobjednika riješeno. Ipak, Gorica se nije predala, u samoj završnici došli su gosti na minimalan zaostatak golom Ivana Laljeka iz kontre, ali osvojiti bod nisu uspjeli. Ivan Sever u slavlju svoje ekipe sudjelovao je s osam zgoditaka, a Elvedin Burnić u pobjedu je ugradio osam obrana. Najbolji strijelac gostujuće momčadi bio je Ivan Laljek s 12 pogodaka, dok je tandem Lončar-Dijanić 11 puta bio uspješan pri zaustavljanju suparnika.

MRK Ivanić-GRK Varaždin 1930 22:32 (12:15)

Varaždin je upisao još jedno uvjerljivo slavlje u domaćem prvenstvu, na gostovanju je nadigrao Ivanić te mu nanio šesti poraz ove sezone. Domaćini su uspjeli pružiti dobar otpor Varaždinu u prvih 11 minuta, a zatim je uslijedilo odvajanje gostiju na četiri pogotka razlike. Vodstvo su gosti lakoćom održali do odmora na koji se otišlo s rezultatom 12:15.

U nastavku su Varaždinci povećali vodstvo serijom 7-2 i riješili pitanje pobjednika. Vedran Huđ i Martin Marčec sa sedam zgoditaka pridonijeli su slavlju, dok su Jure Galić> i Matija Špikić sačuvali 13 lopti. Filip Vučelić za Ivanić je postigao šest zgoditaka, a Jurica Janeš i Matej Mudrinjak sakupili su devet obrana.

Dubrava-Split 29:28 (16:13)

Na gostovanju kod zagrebačke Dubrave Splićanima je malo nedostajalo da jednoj ovosezonskoj pobjedi dodaju nove bodove. Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo momčadi iz Zagreba koja je imala i prednost od osam pogodaka (12:4), ali uspjeli su gostujući igrači posložiti redove i nakon odigranih 30 minuta smanjiti zaostatak na tri zgoditka.

Ne odustajanje i borba vrijedna svake pohvale donijela je Splićanima izjednačenje (20:20) u 41. minuti susreta, a nekoliko trenutaka kasnije i vodstvo 25:22. Ipak, u posljednjih šest minuta gostujući igrači nisu uspjeli postići gol, dok je na drugoj strani Dubrava upisala četiri pogotka u istom razdoblju i tako pobijedila s golom više. Tomislav Kljajić i Ivan Dumenčić uspješni su bili po pet puta, a Domagoj Grahovac za momčad iz Zagreba obranio je deset lopti. Hrvoje Batinović s osam pogodaka najbolji je bio u redovima Splita, a njegov suigrač Ivica Šimić nadmudrio je Splićane osam puta.

GRK Varaždin 1930-Split 34:21 (18:8)

Varaždin je u uranjenoj utakmici desetog kola Premijer lige upisao slavlje protiv Splita koji je na začelju. Poveli su gostujući igrači 3:1 pogotkom Srećka Jerkovića, ali potom slijedi serija Varaždinaca koji postižu šest pogodaka, dok protivnik biva uspješan samo jednom, i prelaze u vodstvo koje neće ispustiti do kraja susreta. Do poluvremena domaćini su pokazali nadmoć, a na odmoru su imali dvoznamenkastu prednost.

U nastavku je domaća momčad rutinski i očekivano privela susret kraju. Varaždin je do pobjede predvodio Ante Tokić sa sedam pogodaka, dok je vratarski trio Galić-Meštrić-Špikić upisao 12 obrana. U gostujućim redovima po četiri gola postigli su Srećko Jerković, Hrvoje Batinović i Petar Pivac, a duo Sučić-Šimić zaustavio je osam protivničkih napada.