Toulouse 25:25 Nantes
Nantes

Nantes nastavio s prosipanjem bodova, treća utakmica u nizu bez pobjede

Mihaela Bradovski • četvrtak, 13.11.2014.

Posljednji susret devetog kola LNH odigran je u Toulouseu gdje je domaći Fenix ugostio momčad Nantesa. Gosti niti u trećoj uzastopnoj utakmici nisu uspjeli doći do pobjede...

Početak sezone bio je idiličan za momčad Nantesa, s Montpellierom je držao vrh ljestvice, međutim u zadnja tri kola ušao je u lošu seriju i uhvatio tek jedan bod.

Taj jedan bod stigao je na gostovanju kod Fenixa u Toulouseu na kojem je momčad Thierryja Antija mogla i do oba boda, ali nije uspjela zadržati prednost koju je imala.

Deset minuta prije kraja susreta Nantes je imao vodstvo 25:20 i oba boda u rukama. Međutim umjesto da rutinski završi posao, do kraja utakmice nije postigao više niti jedan pogodak.

Dva gola Valentina Portea, dva Mihe Žvižeja i pogodak na kraju susreta Jeromea Fernandeza donijeli su domaćinu veliko slavlje.

Nantes je na ulasku u posljednju minutu imao i sedmerac, ali Cyril Dumoulin obranio je pokušaj Valera Rivere i jedan je od domaćih junaka.

Fernandez je susret završio sa šest golova dok je Žvižej dodao pet, a Dumoulin 11 obrana. Na drugoj strani Rivera je bio strijelac osam puta, Škof je obranio 14 pokušaja domaćina, a vrlo lošu utakmicu odigrao je Jorge Maqueda koji je iz igre šutirao 2/11.