Dobri Ivić i Slišković u porazu Celja od RN Löwena, Mamićev Kadetten također poražen

Zvonka Keliš • četvrtak, 13.11.2014.

Četvrtak je donio prva tri susreta petoga kola Lige prvaka, kao i nove zanimljive borbe diljem europskih rukometnih terena. Vrlo dobra borba odvijala se tako u Njemačkoj gdje je Celje hrvatskih rukometaša Šime Ivića i Ivana Sliškovića dobro namučilo domaći RN Löwen, a odličan otpor pružila je i Wisla Plock u svom susretu s danskim KIF Koldingom. Kadetten Schaffhausen Marka Mamića, pak, nije uspio slaviti u gostima kod Motor Zaporožja koje je tako stiglo do svog prvog ovosezonskog europskog slavlja.

Rhein-Neckar Löwen - Celje PL 31:27 (13:15)

Slovensko Celje ovog je četvrtka na gostovanju kod njemačkih Lavova pretrpjelo svoj četvrti ovosezonski europski poraz u skupini C, dok je RN Löwen pred svojom publikom upisao treće slavlje. Susret vrlo dobro otvara domaćin koji se odmah na startu odvaja na 4:1, no učvrstili su Celjani tada svoju obranu te su polako, ali sigurno počeli hvatati svog suparnika. Uspjeli su tako gosti ubrzo poravnati rezultat na 6:6, odvaja se potom RN Löwen na +2 (9:7) da bi Celje još jednom izjednačilo, ostavilo Nijemce sedam minuta bez pogotka, odvojilo se i na +3, no na odmor se ipak odlazi s gostujućih 15:13.

U drugom poluvremenu s dobrom igrom nastavljaju Slovenci, domaća momčad mijenja svoju obranu u 5-1 kako bi pružila bolji otpor svom protivniku, a iako gostujuća momčad još nekoliko narednih minuta čuva stečeno vodstvo, domaći rukometaši ubrzavaju ritam, razbranio se i Niklas Landin i gostujućih 19:17 ubrzo Nijemci pretvaraju u domaćih 25:23. Sigurna je potom njemačka momčad te pred svojim navijačima osigurava konačnih 31:27. U pobjedu svoje momčadi Alexander Petersson ugradio je sedam pogodaka, Niklas Landin obranio je 12 lopti, dok je Miha Zarabec za Celje zabio pet golova, Šime Ivić četiri, Ivan Slišković tri, Matevž Skok sakupio je deset obrana, a Urh Kastelic jednu.

Wisla Plock - KIF Kolding Kobenhavn 28:29 (15:14)

Danski KIF Kolding uspio je nakon zanimljivih 60 minuta i dobre borbe s poljskim viceprvakom osigurati svoje četvrto slavlje u skupini B Lige prvaka. Izjednačeno je u susretu bilo tek uvodnih desetak minuta nakon čega se čvrstom obranom te raspoloženima Kamilom Syprzakom i Ivanom Nikčevićem domaćin odvaja na sigurnijih 6:4. Iako gosti ubrzo nanovo hvataju priključak, domaća momčad do sredine prvoga poluvremena odlazi na 10:7 da bi do predaha gostujuća momčad smanjila svoj zaostatak na minimalnih 14:15.

Iako Syprzak, Nikčević i Nemanja Zelenović u uvodnim minutama nastavka odvode svoju momčad na 18:15, gostujući rukometaši nastavljaju puhati za vrat svome suparniku te četiri minute prije samoga kraja susreta osiguravaju novo izjednačenje, naime, Kim Andersson postavlja 25:25. Velika borba za bodove vodila se do isteka 60. minute, no Danci se uspijevaju odvojiti na +2 minutu prije samoga kraja da bi Zelenović na koncu uspio tek osigurati svojoj momčadi minimalan poraz 28:29. Odličan je kod KIF Koldinga bio Lukas Karlsson sa sedam pogodaka, dok su se kod Wisle Plock istaknuli Mariusz Jurkiewicz i Kamil Syprzak s po pet golova.

Motor Zaporožje - Kadetten Schaffhausen 31:26 (18:13)

Momčad ukrajinskog Motor Zaporožja u sklopu petog kola Lige prvaka ovog je četvrtka na svom terenu ugostila ekipu švicarskog Kadetten Schaffhausena protiv koje se pokazala u dobrom svjetlu te je stigla do svog prvog slavlja u skupini D. Bolje u susret ulazi domaćin koji svojom 6-0 obranom uspijeva dobrano zaustaviti svog suparnika za vodstvo 10:5. Siguran je za Ukrajince tada i Richard Štochl koji nastavlja dodatno pomagati svojoj momčadi kako bi na odmor otišla s vodstvom 18:13.

Nastavak susreta donio je očuvanje domaćeg vodstva sve do posljednjih nekoliko minuta kada se gosti uspijevaju približiti na tri pogotka zaostatka (24:27). No, siguran je Motor ipak do samoga kraja te je uspio sačuvati svoju prednost te na koncu slaviti 31:26. Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Sergij Onufrienko i Oleg Skopintsev s po devet postignutih pogodaka, Richard Štochl je sakupio 17 obrana, dok je najbolji kod Kadetten Schaffhausena bio Andrija Pendić sa šest golova, a Marko Mamić je dodao njih tri.

• ivan9014.11.2014. u 08:52
    po meni je Ivić bio katastrofa drugo poluvrijeme a ne jako dobar :/ je Lowen puno bolji i Landin je donijeo utakmicu, ali kod vodstva od 2-3 razlike koje je Celje održavalo do 40te minute sve im je fino išlo i onda Ivić dobije isključenje iz gluposti (promaši zicer i povuće protivnika onda za ruku... [više na forumu]