Uvjerljiv Poreč, slavili i Umag, Spačva, Dubrava i Buzet

Marija Pastuović • srijeda, 19.11.2014.

Deseto kolo Premijer lige donijelo je uvjerljivu pobjedu Poreča nad Bjelovarom, siguran je bio i Umag, a bodove su upisali Spačva, Buzet i Dubrava. Zamet je u Ivaniću uspio preokrenuti rezultat za četvrto ovosezonsko slavlje.

Marina Kaštela – MRK Umag 26:32 (13:16)

U desetom kolu domaćeg prvenstva Marina Kaštela nije uspjela iznenaditi gostujući Umag koji je upisao sedmu pobjedu. Pružili su domaćini dobar otpor protivniku u prvom poluvremenu, sve do 27. minute rezultat je bio izjednačen (12:12), a onda su Umažani napravili razliku od tri pogotka do odlaska na odmor.

Gosti su nastavak otvorili s dva pogotka i odlaskom na +5, u 40. minuti

Petar Topić smanjio je zaostatak na dva gola, imali su tu razliku u nekoliko navrata, ali preokrenuti rezultat njegova momčad nije uspjela. U slavlje Umaga Adam Seferović ugradio je osam pogodaka, dok je Vuko Borilović upisao deset obrana. U domaćim redovima Marko Bujas postigao je osam pogodaka, a odličan i stopostotan je bio Petar Topić sa šest golova. Josip Pepur zaustavio je osam lopti.

Poreč-Bjelovar 41:31 (22:19)

U susretu s puno pogodaka do svoje osme pobjede stigli su Porečani nadigravši uvjerljivo ekipu iz Bjelovara. Podjednako su momčadi igrale prvih sedam minuta kada Bjelovar prikazuje bolju igru koja rezultira vodstvom 10:6. Ubrzo domaćini odgovaraju i do kraja poluvremena, preokretom osiguravaju prednost od tri pogotka.

U nastavak susreta Poreč bolje ulazi te se odmah odvaja na 25:20. Stečenu razliku protivnička momčad nije uspjela stići niti smanjiti te je narasla na konačnih deset pogodaka. S devet golova Vedran Mataija bio je najefikasniji u porečkoj ekipi, vratari Marin Sorić i Goran Čarapina zabilježili su deset zaustavljenih napada. Igor Gašparović postigao je sedam zgoditaka za Bjelovar, a Kristijan Janđel i Karlo Grganić sačuvali su nedovoljnih šest lopti.

Ivanić – Zamet 27:33 (16:15)

Deseto kolo Premijer lige Zametu je donijelo nove upisane bodove u gostima kod Ivanića. U uvodnim minutama bolje je reagirala gostujuća momčad koja je imala vodstvo 6:4, ali Ivanić je uspio izjednačiti rezultat. Nakon isteka 30 minuta minimalno vodstvo imala je domaća ekipa (16:15).

Zanimljivu i borbenu utakmicu imali su priliku vidjeti gledatelji u Ivaniću i u nastavku, a neizvjesnost je trajala sve do 56. minute. Ipak, uspješniji tada biva Zamet koji serijom zgoditaka osigurava četvrto slavlje, ne dopustivši suparnicima da pobjedu dovedu u pitanje. U redovima slavljenika Luka Mrakovčić precizan je bio osam puta, a osam obrana upisao je tandem Đurica-Slavić. Frano Veraja šest zgoditaka zabio je za momčad Ivanića, dok su Jurica Janeš i Teo Presečan 12 puta nadmudrili protivnike.

Gorica-Dubrava 34:37 (19:22)

Na gostujućem terenu kod Gorice zagrebačka Dubrava zabilježila je sedmu ovosezonsku pobjedu. Početak je pripao gostujućoj momčadi koja je povela 6:3, imala je i šest pogodaka prednosti, ali nakon odigranih 30 minuta uspjela je Gorica zaostatak smanjiti na tri zgoditka (19:22).

Stečenu prednost Zagrepčani nisu ispuštali ni u nastavku, koji nije donio značajne promjene. Luka Vinković u pobjedi je sudjelovao s osam pogodaka, a vratarski duo Totić-Grahovac sačuvao je 11 lopti. Standardno raspoloženi Ivan Laljek upisao je 15 golova za Goricu, a Nikola Lončar, Josip Dijanić i Tomislav Sladoljev zaustavili su deset napada.

Karlovac-Buzet 19:21 (10:12)

Do četvrtog slavlja ove sezone, u desetom kolu domaćeg prvenstva, stigao je Buzet. Na gostovanju kod Karlovca Buzećani su od početka utakmice nametnuli svoj ritam, uspjeli su domaćini zaprijetiti krajem prvog poluvremena kada su imali minimalan zaostatak pri rezultatu 10:11, ali s dva pogotka više na odmor su otišli gosti.

Nisu Karlovčani u drugom poluvremenu uspjeli režirati preokret i upisati nove bodove. Buzećani su se u uvodnim minutama drugog dijela odvojili na pet pogodaka razlike, a domaća momčad smanjila je zaostatak na dva pogotka, ali za više nije bilo vremena. Mario Galijot uspješan je bio 11 puta, a njegov suigrač Aleks Jović sakupio je 14 obrana. Najučinkovitiji u redovima Karlovca bio je Matija Perajica sa šest golova, a Denis Karić i Luka Prezelj suparničke igrače zaustavili su 14 puta.

Spačva-Đakovo 33:26 (14:12)

Spačva je iskoristila prednost domaćeg terena te je upisala nove bodove, što je ujedno značilo i osmi poraz gostiju. Đakovo bolje otvara susret što rezultira vodstvom 4:1, ali slijedi odgovor Vinkovčana koji u desetoj minuti izjednačavaju rezultat, a na poluvremenu domaćini stječu prednost od dva pogotka (14:12).

Druga dionica igre potpuno pripada domaćoj momčadi koja odlazi na +5 i rješava pitanje pobjednika, ne dopustivši suparniku da ugrozi rezultat. Najbolji strijelac pobjedničke ekipe Goran Šarenac postigao je osam golova, dok je Dražen Stojanović sačuvao sjajnih 19 lopti. U redovima Đakova Kristijan Eskeričić šest puta je nadmudrio protivničkog čuvara mreže, a Mislav Petrović upisao je deset obrana.