Premiership, 12. kolo, 24.11.2014, 21:00 h
Aston Villa
Aston Villa 1:1 Southampton
Southampton

Niko Rukavina • ponedjeljak, 24.11.2014.

U posljednjoj utakmici 12. kola Premier lige, Southampton se vratio neporažen s Villa Parka. Iako su gosti bili bolja momčad, izjednačujući pogodak postigao je Clyne u 81. minuti.

Southampton je nakon četiri uzastopne pobjede upisao remi i dalje drže odlično drugo mjesto. Iako je Aston Villa vodila do 81. minute na kraju im se niz bez pobjede produžio na osam utakmica u kojima su osvojili samo dva boda uz gol razliku 2:16.

Southampton je furiozno krenuo u utakmicu. U prvih deset minuta prigode su propuštali redom Schneiderlin, Tadić, Pelle i Wanyama. Nakon početnog pritiska Svetaca, domaćini su došli do daha, iako je i Southampton i dalje bio bolja momčad na terenu.

No, do gola su prvi došli domaćini. Forster je krivo procijenio let lopte i brzinu Agbonlahora koji je izvan kaznenog prostora gurnuo loptu kraj golmana Southamptona i zabio u praznu mrežu za vodstvo Aston Ville.

Do kraja poluvremena Sveci su imale nekoliko prigoda za izjednačenje, no ofenzivci drugoplasirane momčadi Premiershipa večeras nisu bili precizni.

U nastavku Southampton nije bio dominantan kao u prvom dijelu. No, što se utakmica bližila kraju to su gosti pojačavali pritisak. Nakon prigoda Tadića, Alderweirelda i Clynea gosti su ipak došli do zasluženog izjednačenja. Clyne je natrčao na povratnu loptu Bertranda i zakucao za konačnih 1:1.

• Zdren25.11.2014. u 08:56
    Villa se izvukla, a sljedećih 9 kola će pokazati koliko zapravo vrijedi Southampton.
    Zdren
  • PajoPatak24.11.2014. u 23:34
    "Do kraja poluvremena Svrake..." ... Svrake??? Like really??? "Sveci" prijatelju, iliti "Saints".... LOL