Premiership, 12. kolo, 22.11.2014, 18:30 h
Arsenal
Arsenal 1:2 Manchester United
Manchester United

Niko Rukavina • subota, 22.11.2014.

Nogometaši Manchester Uniteda došli su do vrijedne 2:1 pobjede na gostovanju kod velikog rivala Arsenala. Iako su Londončani bili bolja momčad veći dio utakmice, gosti su preko autogola i odlično odrađenog kontranapada došli do važne pobjede.

Arsenal je u prvom dijelu potpuno dominirao, a goste iz Manchestera "na životu" je držao vratar De Gea. Međutim, u drugom dijelu prvo je Gibbs skrenuo Valencijin udarac u svoju mrežu, a pet minuta prije kraja regularnog dijela Rooney je iz kontranapada potvrdio pobjedu Crvenih vragova. Počasni pogodak za domaćine zabio je Giroud u 95. minuti. Utakmica je zbog ozljede Wilsherea bila produžena devet minuta.

Bivši igrač Manchestera, Danny Welbeck otvorio je utakmicu svojim pokušajem u petoj minuti ali je De Gea uspio odbiti loptu u korner. Veliku prigodu za Arsenal propustio je Wilshere u 18. no De Gea je opet bio na visini zadatka.

Arsenal je u prvom dijelu bio bolja momčad. Težili su nadigravanju i bili su puno opasniji po suparnički gol. Manchester je pretežito prijetio iz prekida, no najviše su mogli zahvaliti golmanu De Gei što su na odmor otišli s 0:0.

Početkom nastavka Welbeck je pobjegao obrani Manchestera no iz teške pozicije puca ravno u De Geu. Međutim, unatoč Arsenalovoj dominaciji, Manchester je došao do prednosti. Szczesny je izbio jedan centaršut na nogu Valencije čiji se udarac od Gibbsa odbio u mrežu za vodstvo gostiju.

Arsenal je nakon primljenog pogotka ubacio u višu razinu. Stalno su se "vrtjeli" oko gostujućeg šesnaesterca međutim udarci Sancheza i Cazorle išli su ravno u ruke De Gee.

Nakon jednog od mnogih napada Arsenala, Fellaini je oduzetu loptu poslao u prostor Di Mariji koji pronalazi Rooneya i Manchester United je iz kontranapada u 85. došao do prednosti od 2:0.

U sudačkoj nadoknadi Di Maria je izbio sam pred golom Arsenala no udarac mu je otišao kraj gola. U petoj minuti nadoknade povratnik Giroud zabio je efektno za smanjenje vodstva no Arsenal nije imao snage za povratak.

Arsenal ne zna za pobjedu nad Manchester Unitedom već sedam utakmica u kojima su upisali samo dva remija. Ovom pobjedom Manchester United je preskočio Arsenal i trenutno se nalaze na četvrtom mjestu, dok su Topnici pali na osmo.

• Obrisan korisnik23.11.2014. u 00:42
    ma sta vi serete o kakvom vi nogometu pricate...zahvalit wengeru na svemu, stvorio je anrija, vijeru,parlura,diksona,piresa,berkampa i sve ostale al dosta je baja,star si i nije welbek anri a ramzi vijera, a kamoli flamini petit... zbogom suhi hvala na svemu, ti sa danasnjim nogometom vise nemas... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik22.11.2014. u 21:28
    Koji užas.Gledao sam cijelu utakmicu.Kvaliteta nogometa za tako dva velika kluba je previše prosječna.Arsenal jalovo napadao,promašio par dobrih prilika.Nisu uopće koristili krila ni Gibbsa koji je stalno ćamio lijevo.Man utd odigrao najbolji canetacio što se njih tiče,zabili iz dvije... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik22.11.2014. u 21:05
    Ne boli me toliko poraz koliko me boli način na koji je utakmica izgubljena...De Gea igrač utakmice definitivno, golmančina!
  • crush22.11.2014. u 20:37
    Arsenal je danas bio bolja momčad, igraju lijep nogomet i lijepo ih je za gledati - ali zbog njihovih srljanja i frljanja u napadu opet su u velikoj utakmici zakazali. Mali Wilson je bio u zadnjih 20 minuta korisniji nego RVP večinu utakmice, nadam se da to netko vidi iz vrha Uniteda..