Atalanta
Atalanta 1:2 Roma
Roma

Niko Rukavina • subota, 22.11.2014.

Nogometaši Rome slavili su s 2:1 na neugodnom gostovanju u Bergamu kod Atalante i bodovno su se izjednačili, barem na tri sata, s vodećim Juventusom koji u 20:45 igra protiv Lazija na Olimpicu.

Iako je Atalanta povela na samom otvaranju utakmice, Romanisti su preko Pjanića i Nainggolana do poluvremena preokrenuli rezultat i na kraju došli do važna tri boda u borbi za vrh tablice.

Atalanta je povela već u 1. minuti kada je Raimondi gurnuo loptu kroz noge Ashleyju Coleu, pretrčao ga i poslao povratnu loptu za Moraleza koji snažnim udarcem pod prečku zabija za vodstvo domaćina.

Atalanta je u 10. mogla i do drugog pogotka no Basellijev udarac odsjeo je na prečki De Sanctisovog gola. Ubrzo je na drugoj strani zaprijetio Pjanić no njegov udarac otišao je pored gola.

Roma je došla do izjednačujućeg pogotka u 23. minuti kada je Ljajić s lijeve strane ušao u kazneni prostor Atalante i desnicom opalio u suprotni kut Sportiellovog gola. Do potpunog preokreta Roma je došla tri minute prije odlaska na odmor kada je Nainggolan zabio nakon duplog pasa s Ljajićem.

U dosta nesadržajnom drugom dijelu Roma je čvrsto držala vodstvo i nije dopuštala domaćinima previše prostora za šanse. Najveću prigodu za izjednačenje propustio je Moralez u 70. no njegov udarac otišao je pored desne vratnice Rominog gola.

U petoj minuti sudačke nadoknade Atalantin Boakye dobio je dupli žuti karton. Prvi zbog faula, a drugi zbog prigovora te je Atalanta utakmicu zaključila s deset igrača.