Milan
Milan 1:1(1:1) Inter
Inter

Josip Piršljin • nedjelja, 23.11.2014.

Dvoboj koji je izazvao najviše pažnje u 12. kolu talijanske Serie A, milanski derbi, nije ponudio pobjednika. Milan i Inter odigrali su 1:1 i tako ostali na samo jednom bodu razlike na prvenstvenoj ljestvici.

Derby della Madonnina na San Siru nije razočarao. Gledatelji su vidjeli dobar nogomet i dosta prilika s obje strane, ali momčadi su na kraju uzele svaka po bod nakon golova u prvom poluvremenu. Hrvatski veznjak Mateo Kovačić zamijenjen je tek u sudačkoj nadoknadi, odigrao je solidno, no Milanovi igrači su zaustavili njegovu kreativnost.

Milan i Inter susreli su se u 12. kolu Serie A kao susjedi na tablici. Rossoneri su bili na osmoj poziciji s bodom više od Nerazzurra i planirali su pobjedom skočiti na peto mjesto, no nisu u tome uspjeli. Inter je s Mancinijem na klupi krenuo u formaciji 4-3-1-2 s Kovačićem kao polušpicom i Palacijom i Icardijem u napadu.

Inzaghi se, na drugoj strani, odlučio krenuti s Torresom i El Shaarawyjem u prednjoj liniji, dok su iza njih ordinirali Muntari i Essien. U jednom od najvećih talijanskih derbija tako je od prve minute počelo samo četiri Talijana.

Prvu veću priliku imao je u osmoj minuti Icardi kada je izašao na Diega Lopeza, no loše je pucao i vratar Milana uspio je zaustaviti njegov pokušaj. Ipak, prvi je do vodstva došao sastav Inzaghija nakon vrlo lijepog pogotka Meneza. Francuz je iskoristio dobar ubačaj El Shaarawyja i volejem zabio pored Handanoviča.

Inter nije loše igrao u prvom poluvremenu, ali nije bio dovoljno konkretan u završnici. Milan je mogao početkom nastavka udvostručiti svoje vodstvo, ali udarac Bonaventure otišao je malo pored stative. Uzvratio je Inter preko Kuzmanovića, no bezuspješno.

Crno-plavi su ipak do poravnanja rezultata došli u 61. minuti. Zapata je loše "očistio" jednu loptu, a nakon toga Obi je došao do nje i prizemnim udarcem pronašao put do mreže Lopeza. Bilo je još dobrih prilika u nastavku susreta, najbliži su golu bili El Shaarawy i Icardi, ali obojici se u namjeri da donesu vodstvo svojim ekipama ispriječila vratnica. Na samom kraju Milan je imao veliku priliku, Polijev udarac odbio se od Ranocchije, ali lopta nije htjela u mrežu.

• Obrisan korisnik23.11.2014. u 23:05
    Utakmica dobra, Inter puno odlucniji, no ocit je nedostatak kvalitete. Torres katastrofa, trebalo bi biti bolje kad se vrati Montolivo.