Lazio
Lazio 0:3 Juventus
Juventus

Niko Rukavina • subota, 22.11.2014.

Juventus je puno lakše od očekivanog na Olimpicu slavio protiv Lazija. Torinezi su slavili s uvjerljivih 3:0 i ponovno su pobjegli prvoj pratiteljici Romi na tri boda. Lazio je posljednju pobjedu protiv Juventusa u Seriji A upisao 6. prosinca 2003.

Dvama pogocima Pogbe i jednog Teveza Juventus je "promarširao" teškim gostovanjem kod Lazija čime je zadržao prvo mjesto s tri boda više od Rome. Juventus je posljednjih 20 minuta igrao s igračem manje, no ni to nije pomoglo Laziju da postigne počasni pogodak.

U prvom dijelu nije bilo previše uzbuđenja. Lazio je bio orijentiran na duge lopte, a Juventus na kombinatoriku. Jedini pogodak u prvom dijelu postigao je Pogba u 24. minuti. Francuz je prihvatio loptu Teveza, oslobodio se Lulića i zabio za vodstvo Stare dame. Nedugo nakon gola Pogba je bio vrlo blizu drugog pogotka, no udarac mu je završio na stativi.

U 55. minuti Tevez, najbolji strijelac lige, zabija svoj deveti ovosezonski pogodak. S ruba kaznenog prostora lijepo je plasirao loptu u mrežu nemoćnog Marchettija. U 64. sve dvojbe oko pobjednika riješene kada je Pogba zabio drugi pogodak za Juventusovih 3:0.

Malu nadu Laziju pružio je Padoin koji je u 70. dobio drugi žuti karton zbog grubog starta nad Candrevom. No, unatoč igraču više, Lazio nije stigao ni do počasnog pogotka.

U posljednjih 18 međusobnih dvoboja ove dvije ekipe u Seriji A, od 6. prosinca 2003. do danas, Juventus je upisao čak 12 pobjeda, a šest utakmica je završilo neodlučeno.