Créteil 21:29 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

Parižani lakoćom do pobjede kod Creteila za skok na drugo mjesto

Mihaela Bradovski • petak, 28.11.2014.

Rukometaši Creteila i PSG-a zaokružili su 11. kolo francuskog rukometnog prvenstva, a susret je završen očekivanom pobjedom gostiju s visokim rezultatom 29:21...

Momčad iz donjeg dijela ljestvice francuskog prvenstva upisala je očekivani poraz u susretu protiv PSG-a. Gosti su slavili s visokih 29:21 i na taj način su skočili na drugo mjesto na ljestvici.

U prvom susretu bez suspendiranog Marka Kopljara nije bilo neizvjesnosti i gosti su odradili posao kako se od njih očekivalo te nisu dopustili nikakvo iznenađenje.

Domaćinu nije pomogao raspoloženi Mate Šunjić koji je susret završio s 15 obrana, pet više od Thierryja Omeyera na drugoj strani. Bez obzira na to gosti su lako slavili.

Od samog početka utakmica je išla u jednom smjeru. Pobjegao je PSG odmah na 4:1, a u završnici prvog poluvremena ta je prednost dodatno narasla i na najviših šest golova razlike.

Sredinom drugog poluvremena razlika je već bila dvoznamenkasta i samo je bilo upitno s kolikom razlikom će domaćin biti poražen. Završilo je 29:21 uz sedam golova Mikkela Hansena , tri pogotka Igora Vorija uz stopostotnu realizaciju i bez pogotka Jakova Gojuna koji je jednom zapucao prema golu. Kod domaćina šest golova postigao je Hugo Descat.