Hrvatska kolonija u Chamberyju zaustavila St. Raphael, Dunkerqueu derbi protiv Nantesa

Mihaela Bradovski • srijeda, 26.11.2014.

11. kolo francuske LNH donijelo je vrijednu pobjedu za Chambery i Dunkerque koji su na svom parketu ugostili St. Raphael i Nantes. Obje momčadi do pobjede su stigle u posljednjih deset minuta susreta...

Dunkerque u derbiju bolji od Nantesa

U derbiju 11. kola francuskog prvenstva Dunkerque je ugostio momčad Nantesa i ubilježio pobjedu 27:25. Domaćin je stigao do pobjede i bez pomoći jake karike reprezentativnog vratara Vincenta Gerarda koji nije bio raspoložen i upisao je samo dvije obrane. Zato je raspoloženiji bio William Annotel koji ih je imao devet i dao je doprinos u pobjedi.

Domaćin nije dobro ušao u utakmicu i krajem prvog poluvremena bio je u velikom zaostatku 13:8. Međutim u više navrata igrači Dunkerquea pokazali su veliku borbenost i da se mogu vraćati iz minusa. To su učinili i u ovom susretu, serijom 5:0 na kraju prvog i na početku drugog poluvremena, stigli su do poravnanja 13:13.

Dugo se tu igralo gol na gol, a domaćin je do prvog vodstva stigao u 53. minuti preko Mohameda Mokranija, Julian Emonet povisio je na 24:22 i do kraja susreta Nantes nije uspio doći do poravnanja.

Upravo Emonet bio je odličan u realizaciji sa šest golova iz šest pokušaja dok je isti broj pogodaka, ali iz 14 pokušaja dodao Kornel Nagy. Gol više na drugoj strani postigao je Valero Rivera.

Obrvan do prve pobjede na klupi Chamberyja

Nakon poraza u prošlom kolu, Chambery je uspio upisati pobjedu i to protiv vrlo neugodnog protivnika. Ugostio je u svojoj dvorani vrlo dobri St. Raphael i svladao ga s 29:26, a u prvoj pobjedi Ivice Obrvana na klupi Chamberyja, briljirao je dvojac Timothey N'Guessan - Yann Genty.

Domaćinu je nedostajalo širine u realizaciji, ali je zato N'Guessan s čak 12 pogodaka nadoknađivao učinak ostalih, prvenstveno Edina Bašića koji ovaj put nije bio raspoložen. Potrošio je čak 11 lopti za samo tri pogotka, a hrvatski dvojac Jerko Matulić - Damir Bičanić bio je identičnog učinka - po dva pogotka i dva promašaja.

Susret je odlučen u samoj završnici kada je domaćin napravio seriju 4:0 za bijeg na 29:25. Kod vodstva Chamberyja 26:25, imali su gosti dva napada za poravnanje, ali oba puta pogriješio je Morten Olsen što je otvorilo priliku Chamberyju.

Olsen je bio najefikasniji kod gostiju sa šest golova, a izostao je učinak Slaviše Đukanovića koji je u jednom od slabijih nastupa ove sezone upisao samo četiri obrane.

Montpellier se namučio, Batinović dobar u pobjedi Cessona

U dvoboju momčadi s dna poretka, Nimes je na svom parketu poražen od Serdarušićevog Aixa s 28:24. Osam golova Klemena Cehtea te 19 obrana Yohanna Ploquina donijeli su pobjedu gostima, a Nimesu nije pomoglo niti sedam pogodaka Pawela Podsiadla.

Posljednjeplasirani Istres nije uspio doći do slavlja na svom parketu protiv Cessona. Očekivano bolji gosti slavili su s 26:22 odvajanjem u posljednjih sedam minuta kada su Istres ostavili bez pogotka. Damir Batinović odigrao je važnu ulogu kod gostiju s četiri gola iz sedam udaraca te je uz Mickaela Robina (15 obrana) i Jeremyja Sutyja (šest golova) predvodio momčad iz Rennesa.

S identičnim rezultatom pobjedu je odnio Toulouse kod Selestata. Iako su gosti imali dosta problema s izostancima, uspjeli su to "zamaskirati" i proslaviti vrijednu pobjedu. Naravno, kapetan Jerome Fernandez sa sedam golova i ovaj put bio je na razini, a pomoć mu je pružio s istim brojem golova Remi Calvel koji je u dosadašnjem dijelu sezone ukupno postigao šest golova.

Neočekivano dramatično bilo je u dvoboju Montpelliera i Tremblaya gdje je domaćin slavio s 31:30. Ključni trenutak bilo je isključenje Uroša Bundala tri minute prije kraja nakon čega Vid Kavtičnik i Dragan Gajić odvode Montpellier na dva gola prednosti i donose mu pobjedu. Venio Losert nije upisao nijednu obranu, a Kavtičnik je bio najbolji pojedinac susreta s osam golova.