MAXtv Prva liga, 17. kolo, 29.11.2014, 17:00 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Igor Križarić, Dalibor Conjar, Bojan Zobenica
Filip Krovinović 65'
Robert Mudražija 88'
Zagreb

Mihaela Bradovski • subota, 29.11.2014.

Nogometaši Zagreba stigli su do tri boda na gostovanju kod Hajduka. Oba pogotka postignuta su u drugom poluvremenu. Domaćinu ostaje žal za prilikama iz prvog dijela, kao i za stativom u samoj završnici, a u 16. minuti poništen je pogodak Maglice...

Gabrijel Boban
46'
16
Robert Mudražija
46'
24
Mario Ćubel
83'
Dražen Medić

Osim što su po treći put za redom istrčali na prazan Poljud, nogometaši Hajduka u susret su krenuli bez Mezge koji je zaradio ozljedu na zagrijavanju. Umjesto njega od prve je minute zaigrao Gotal. S druge strane, najbolji strijelac gostiju Gabrijel Boban svoje mjesto u početnoj jedanaestorici prepustio je bratu Bruni.

Prvu udarac po vratima gostiju vidjeli smo u trećoj minuti, no vratar Livaković siguran je nakon udarca Sušića. Dvije minute kasnije zagrijao se i Kalinić, iz daljine je pucao Stepčić, a isti je igrač u prvom planu bio i u 13. minuti no ni tada nije bilo problema za vratara Bilih.

Nakon 15 minuta igre ponovno živo pred vratima Zagreba. Maglica puca nakon dodavanja Gotala, a minutu kasnije isti igrač postiže pogodak, no sudac Conjar pokazuje da se radi o nedozvoljenoj poziciji i stanje na semaforu se ne mijenja.

Na samom kraju prvog dijela imali su Splićani još jednu veliku priliku, Anđelković je s 22 metara pucao pored gola. Prije njega svoje su udarce oprobavali i Vlašić, Sušić te dva puta Gotal, dok je kod gostiju najopasniji u dvije prilike bio Krovinović, a pamti se i akcija koju Bevab ne uspijeva konkretnije završiti.

Otvaranje nastavka donijelo je odmah dvije promjene u sastavu Pjesnika, umjesto Brune Bobana ušao je Gabrijel Boban, dok je u veznoj liniji Šulca zamijenio Mudražija. Nakon pet minuta igre u drugom dijelu prva je prilika pripala Zagrebu, točnije Bobanu koji je puca s 18 metara. Kalinić i ovoga puta na mjestu.

Tri minute kasnije novi peh za domaćina. Ozlijeđen je Maglica koji je ubrzo i zamijenjen, baš kao i Vlašić, a u igru su ušli Maloku i Bencun. I dok na jednoj strani Krovinović iz daljine puca visoko iznad gola, u 58. Maloku s 20-ak metara iskosa gađa pored vrata.

Danas najopasniji igrač Zagreba Filip Krovinović nakon nekoliko pokušaja u prvom dijelu te jednog na otvaranju nastavka u 64. konačno šalje loptu iza Kalinića. Ulazak u kazneni prostor s lijeve strane završio je šutom između dvojice čuvara, a pored vratara Hajduka. Tri minute kasnije Zagrebova desetka ponovno pokušava, ovoga puta s 18 metara, no od svega samo korner.

Još jedan mladi reprezentativac u dresu Zagreba, Dominik Livaković u 68. je minuti skupio dvije sjajne reakcije nakon stopostotnih prilika Kouassija. Zagrebovi igrači Boban, a odmah potom i Štiglec zaprijetili su u 76. minuti, Hajduk je u idućoj minuti uzvratio preko Gotala koji na ubačaj Vršajevića glavom puca preko gola.

I onda, tri minute prije kraja regularnog dijela, Pjesnici stižu do svog drugog pogotka. Za 0:2 i potvrdu punog plijena gostiju pobrinuo se mladi Robert Mudražija, veznjak koji je seniorski debi upisao protiv Dinama, prije svega dva kola. Posljednju veliku priliku Hajduk je imao u 90. minuti, Bradarić je pogodio okvir gola.