MAXtv Prva liga, 17. kolo, 30.11.2014, 15:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 1600
Suci: Bruno Marić, Borut Križarić, Goran Pataki
Junior Fernándes 70'
Franko Andrijašević 90'+1'
Dinamo

Josip Piršljin • nedjelja, 30.11.2014.

Hrvatski prvak uspio je nakon više od mjesec dana doći do pobjede u službenoj utakmici, zadnja je bila protiv Opatije u Kupu i to poslije produžetaka. Dinamo je slavio s 4:0 u Puli protiv Istre 1961 koja je pokazala premalo da bi parirala Modrima. Zagrepčani će time pobjeći Rijeci na sedam bodova uoči dvoboja Riječana protiv Osijeka.

Mlađi Mamić je za ovaj susret postavio Sigalija i Taravela na stoperske pozicije, dok se kao defenzivni vezni vratio Ademi. Soudani i Pjaca su bili na krilima, a na poziciji "devetke" bio je Henriquez.

S druge strane, Pamić je uz Grafa postavio Obšivača na mjesto središnjeg braniča, a u srednjem redu našlo se mjesta za Jordana i Gregova, dok su u napadačkoj liniji bili Jo i Špehar. Najbolji strijelac Istre i igrač Dinama na posudbi Dejan Radonjić nije mogao nastupiti.

Dinamo je vrlo rano uspio doći do pogotka i time usmjerio tijek utakmice u svoju korist. U drugoj minuti Pjaca je na asistenciju Soudanija prevario Drevena udarcem iskosa u suprotni kut. Istra nije dobro reagirala u početku utakmice, Dinamo je dominirao i stvarao prilike, te je mogao vrlo lako doći i do drugog gola.

Zeleno-žuti su u prvom poluvremenu tek dva-tri puta malo opasnije zapucali prema vratima Eduarda, nisu stvorili niti jednu stopostotnu šansu, dok je Dinamo često prijetio. Pjaca je u 17. minuti pogodio vratnicu, a Soudani je u 29. minuti izašao sam na Drevena, no pucao je neprecizno.

Kao i početkom prvog dijela, zagrebačka je momčad početkom nastavka brzo zabila za 2:0. Ovog puta Soudani i Pjaca su zamijenili uloge, Pjaca je proigrao Alžirca koji je udarcem sa strane pronašao put do pulske mreže. Poslije toga ritam se nešto usporio, a dvadesetak minuta kasnije bilo je 3:0. Pinto je ubacio s desne strane, pronašao Fernandesa (koji je ušao četiri minute ranije), a Čileanac primiruje loptu i prizemnim udarcem zabija.

Do kraja susreta bilo je još nekoliko šansi za Modre, a u sudačkoj nadoknadi Mamićevi igrači postigli su još jedan pogodak. Andrijašević je pucao izvan šesnaesterca, lopta je pogodila jednog braniča Istre i prevarila Drevena za konačnih 0:4.

• stari_plac30.11.2014. u 19:58
    Medutim da postoje intelektualno dorasli sugovornici na ovom sportsko-drustvenom javnom zboristu, potvrduje i ovaj svijetli primjer. Da, potpuno ste u pravu cijenjeni Bolero, kvaliteta lige nam je na jako niskoj razini. Medutim dali ste se zapitali sto je uzrok tom rubu opstanka ostalih klubova? U... [više na forumu]
    stari_plac
  • beaver30.11.2014. u 19:38
    neznam tko je jadninji...Istra ili Dinamo
    beaver
  • Obrisan korisnik30.11.2014. u 19:25
    Kaže Mamić da su ovom pobjedom na pravom putu, daj nemoj me zajebavati. Kakav pravi put, dobiti Istru koja i sama igra kriminalno i ne mogu gotovo nikoga dobiti. A što se tiče hajdukovca koji je komentirao o skidanju gaća, samo ću reći da Dinamo u europi ne znači gotovo ništa ( osim što je poznat... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik30.11.2014. u 19:20
    ako misliš na to da još uvijek nije donesena odluka o oduzimanju hajduku barem 6 bodova ili izbacivanja iz lige, imaš pravo
  • Obrisan korisnik30.11.2014. u 19:18
    kmečanje će trajati dok napokon ne odu tamo gdje po financijskoj i intelektualnoj razini i trebaju, u drugu ligu.