Josip Piršljin • nedjelja, 30.11.2014.

U nedjeljnim popodnevnim utakmicama Serie A Fiorentina i Milan su upisali pobjede. Viole su bile i više nego uvjerljive na Sardiniji, a Rossoneri su slomili otpor Udinesea na San Siru. Do slavlja su došli i nogometaši Genoe i Palerma, a remizirali su Empoli i Atalanta.

Fiorentina je u nizu od tri pobjede računajući i Europsku ligu. Momčad Vincenza Montelle ovog je puta bila bolja od Cagliarija, slavila je 4:0 i tako malo poboljšala svoju poziciju u sredini tablice. Hrvatski reprezentativac Milan Badelj ponovno je ostao na klupi Fiorentine bez nastupa.

Za goste je sve dobro počelo od 17. minute kada je Čileanac Fernandez postigao prvi pogodak, a isti je igrač bio strijelac i deset minuta nakon početka drugog poluvremena. Nijemac Mario Gomez nakon njega postavlja 3:0, a Kolumbijac Cuadrado završava posao 15 minuta prije kraja.

Milan je zadnji put u službenoj utakmici slavio 19. listopada, protiv Verone u Serie A, a sada je Rossonerima isto pošlo za rukom protiv Udinesea. Inzaghijevi igrači su morali na tri boda u prvenstvu čekati skoro mjesec i pol dana.

Udinese je na San Siru pao s 2:0 golovima u drugom dijelu kada se i sve zanimljivo dogodilo. U 62. minuti Domizzi je dobio crveni karton, a Menez je potom realizirao jedanaesterac za 1:0. Ubrzo poslije Essien je zaradio drugi žuti karton, no Menez je drugim pogotkom na susretu osigurao pobjedu svojoj ekipi. Igor Bubnjić nije ulazio u igru za momčad iz Udina.

Genoa je svladala Cesenu na gostovanju s 3:0 u utakmici gdje su bila dva promašena jedanaesterca i jedan autogol. Palermo je bio bolji od Parme (za koju je Marijan Ćorić bio na klupi), dok je dvoboj Empolija i Atalante završio bez pobjednika i pogodaka.