Roma
Roma 4:2(1:1) Inter
Inter

Josip Piršljin • nedjelja, 30.11.2014.

Posljednji dvoboj nedjeljnog programa Serie A bio je ujedno i derbi 13. kola. Roma je na Olimpicu dočekala Inter i slavila 4:2 čime i dalje ostaje na tri boda manje od vodećeg Juventusa.

Nedjeljni termin u 20:45 sati bio je rezerviran za okršaj Rome i Intera. Momčad Rudija Garcije ugostila je Inter s Mancinijem na klupi poslije neuspjeha u Ligi prvaka protiv CSKA (1:1). Rimljani su ipak pokazali dobar nogomet, pobijedili su 4:2 premda se Inter dva puta vraćao iz zaostatka. Hrvatski veznjak Mateo Kovačić ušao je u igru u 67. minuti i imao jedan dobar udarac, ali ništa više.

Roma je do početnog pogotka došla u 21. minuti kada je Ljajić s desne strane pronašao Gervinha u blizini gol-crte, a napadač iz Obale Bjelokosti nije imao težak zadatak pogoditi mrežu Handanoviča. Bolji početak domaći su iskoristili za vodstvo, no nisu ga dugo zadržali.

15 minuta kasnije Nerazzurri su poravnali rezultat, a strijelac je bio Ranocchia. Stoper Intera zabio je glavom nakon kornera, ponovno je asistent bio igrač iz Srbije, Kuzmanović. S rezultatom 1:1 se otišlo na predah uoči nastavka.

Tek što se krenulo s centra u drugom poluvremenu, Roma je vratila vodstvo. Keita je proigrao Holebasa koji zabija za 2:1. No, kao i u prvom dijelu, Roma nije uspjela sačuvati svoju mrežu, već je primila gol nakon deset minuta. Za 2:2 precizan je bio Osvaldo za Inter.

Odličan ritam utakmice nastavio se i poslije četvrtog gola. Samo tri minute kasnije Totti je u priliku gurnuo Pjanića koji pronalazi put do mreže Handanoviča i Giallorossi opet imaju prednost. Nju su zadržali i povećali u sudačkoj nadoknadi kada je Pjanić prekrasnim golom iz slobodnjaka završio priču na Olimpicu.