Juventus
Juventus 2:1 Torino
Torino

Ivana Spahija • nedjelja, 30.11.2014.

Gradski derbi della Mole između Juventusa i Torina odigran na Juventus stadionu u 13. kolu Serie A završio je pobjedom Juventusa u infarktnoj završnici u kojoj je Stara dama s igračem manje u trećoj minuti sučeve nadoknade pogotkom Pirla uzela puni plijen i zadržala bodovnu prednost ispred Rome...

Dobru predstavu pružili su nogometaši Juventusa i Torina u ukupno 139. gradskom derbiju della Mole odigranom u Serie A na Juventus stadionu. Nogometaši Stare dame su rezultatom 2:1 uzeli sva tri boda gradskom rivalu, ali nije sve išlo po planu za vodeću momčad prvenstva. Juventus je rano poveo, ali je momčad Torina uzvratila prekrasnim pogotkom Bruna Peresa i kada se činilo da će gradski derbi biti okončan remijem, ukazao se Pirlo u trećoj minuti sučeve nadoknade i lijepim pogotkom donio sva tri boda Juventusu.

Juventus se uoči dvoboja suočio s problemom ozljede prvog vratara Gianluigija Buffona, kojega je u početnih 11 zamijenio Storari. Utakmicu su bolje otvorili nogometaši Stare dame, koji su prvu veliku priliku propustili već u desetoj minuti kada je Llorente glavom gađao iznad gola Torina.

Pet minuta kasnije dosuđen je jedanaesterac za Juventus, El Kaddouri je rukom odbio loptu upućenu iz slobodnog udarca Pirla, a sudac je pokazao na bijelu točku. Vidal je sigurno izveo najstrožu kaznu i domaćinima donio vodstvo od 1:0.

Ipak, u 22. minuti bljesnula je odlična akcija na drugoj strani. Peres je krenuo s loptom sa svoje polovice i nakon slaloma kroz domaćine matirao je nemoćnog Storarija i Torinezi su izjednačili rezultat na 1:1. To je ujedno i prvi pogodak Torina protiv Juventusa u gradskom derbiju nakon čak 12 godina suše.

Taj je pogodak malo uzdrmao Staru damu koja je krenula po novo vodstvo, ali bez veće opasnosti po vrata Gilleta. Pokušaj Marchisija iz 37. minute neutralizirala je obrana Torina, a pet minuta kasnije Tevez je nakon dobre asistencije Vidala traljavo gađao pokraj gola.

Početkom drugog dijela, točnije, u 53. minuti do vodstva je mogao doći Torino, ali je pokušaj Quagliarelle prohujao pokraj vratnice. Četiri minute pokušao je uzvratiti Juventus, svoj je udarac iz daljine isprobao Bonucci, ali je spreman bio Gillet. Nova prilika za Toro uslijedila je u 64. minuti, Peres je ponovno pobjegao braničima Juventusa, ali je ovaj put loptu poslao malo iznad grede.

Juventusu je u 76. minuti poništen pogodak Vidala zbog zaleđa, a dvije minute kasnije Stara dama ostala je s igračem manje zbog prekršaja Lichtsteinera nad El Kaddourijem. Kada se činilo da gledatelji na Juventus stadionu više neće vidjeti pogodaka, u trećoj minuti sučeve nadoknade Vidal je idealno uposlio Pirla, koji je majstorijom matirao Gilleta i donio pobjedu Staroj dami, koja se trenutno nalazi na šest bodova ispred Rome koja ima i utakmicu manje.

• Obrisan korisnik01.12.2014. u 06:56
    ..čak ga ni vidal nije uspio pratiti i onda finiš iz pete ...
  • Obrisan korisnik30.11.2014. u 21:57
    a sto reci tek za gol Pirla...stari majstor nije jos za mirovinem,svaka cast
  • renimus30.11.2014. u 21:41
    strasan gol. frajer je povukao iz svog 16erca punim sprintom i imao koncentraciju za ovakav finis. vidal ga pokusao popratiti od centra i izdusio nakon 20tak metara