Premiership, 13. kolo, 30.11.2014, 17:00 h
Tottenham
Tottenham 2:1 Everton
Everton

Marin Vuković • nedjelja, 30.11.2014.

Nogometaši Tottenhama upisali su značajnu pobjedu na White Hart Laneu, do tri boda u utakmici s Evertonom stigli su rezultatom 2:1. Gosti s Goodison Parka poveli su u ranoj fazi utakmice, no Spursi su smogli snage za potpuni preokret.

Premda ove sezone ne plijene posebno dobrom igrom, nogometaši Tottenhama s nova su tri boda stigli nadomak mjesta koje vode u Ligu prvaka. Pobjedom od 2:1 nad Evertonom zauzeli su sedmo mjesto, sa samo dva boda zaostatka za četvrtoplasiranim Manchester Unitedom.

Da utakmica s Evertonom neće biti lak posao gosti su dokazali već u 15. minuti utakmice prekrasnim pogotkom Kevina Mirallasa. Belgijski je reprezentativac sjajnim udarcem s dvadesetak metara donio prednost Toffeesima i ušutkao White Hart Lane.

Usprkos ranom šoku, gosti su našli lijeka za Everton i došli već do poluvremena došli do potpunog preokreta. Udarac Harryja Kanea u 21. minuti uspio je obraniti Tim Howard, no na odbijenu je loptu natrčao Christian Eriksen i vratio utakmicu na početak.

Kada se očekivao zvižduk suca koji bi igrače poslao na zasluženi odmor, Tottenham je došao do drugoga pogotka. Na asistenciju Aarona Lennona sjajno je reagirao Roberto Soldado i donio prednost Spursima svojim prvim prvenstvenim pogotkom ove sezone.

Everton je u nastavku pritiskao, ali nije mogao do izjednačenja. U završnici susreta gosti su tražili i kazneni udarac nakon što je lopta u ruku pogodila Federica Fazija, no glavni sudac Michael Oliver ostao je nijem.