Niko Rukavina • subota, 29.11.2014.

Manchester United na domaćem terenu je s laganih 3:0 svladao Jelavićev Hull City, a Liverpool je teškom mukom došao do sva tri boda protiv Stokea na domaćem terenu za prekid loše serije. U efikasnoj utakmici Kranjčarov QPR je svladao Leicester, a West Ham je prekinuo odličnu seriju Newcastlea.

Manchester United razbio Hull za treću uzastopne pobjedu

Van Gal nije odustao od svoje 3-5-2 formacije te je napao Hull s Rooneyem i Van Persijem. Manchester je cijelu utakmicu dominirao i na kraju je zasluženo slavio s uvjerljivih 3:0. Jelavić je odigrao svih 90 minuta u porazu svoje momčadi.

Od samog početka, domaćini su pritisnuli Hull na svoju polovicu. Kod Manchestera brzo se ozlijedio Di Maria te ga je zamijenio Herrera, a u 16. minuti domaćini su došli do vodstva. Rooney je izveo korner, a nakon mnogo odbijanja lopta se odbila do Smallinga koji je pucao, a golman Hulla, McGregor, izbio ju je nakon što je lopta prešla crtu.

Manchester United je nastavio dominirati, a Smalling je u 34. mogao zabiti i drugi pogodak, ali mu je Dawson sjajnom reakcijom blokirao udarac kojeg su mnogi već "vidjeli" u mreži. Ipak, do poluvremena Manchester je zabio drugi gol. U 42. Van Persie je ostavio loptu za Rooneya, koji topovskim udarcem izvan kaznenog prostora zabija za 2:0.

U nastavku je Manchester kontrolirao utakmicu i čuvao prednost, a konačnu potvrdu pobjede postavio je Van Persie u 66. kada je s ruba kaznenog prostora neobranjivo puknuo za 3:0. U sudačkoj nadoknadi Falcao je mogao zabiti i četvrti pogodak za United, no Dawson je još jednom fantastičnom reakcijom blokirao siguran pogodak.

Liverpool kasnim pogotkom slomio Stoke

Liverpool je pružio još jednu neuvjerljivu partiju no na kraju su ipak došli do tri boda protiv Stokea kasnim pogotkom beka Johnsona. Dejan Lovren u igru je ušao u 88. umjesto Coutinha.

Posebno loš dio liverpoolske utakmice je bilo prvo poluvrijeme u kojem nije zabilježen niti jedan udarac u okvir gola. Obje momčadi orijentirale su se na dugačke lopte koje nisu donosile ploda.

Nastavak je ipak bio dinamičniji i zanimljiviji. U 52. Henderson je pucao s ruba kaznenog prostora ali je lopta prošla pored desne stative. Ubrzo je uzvratio i Stoke preko Krkića koji je bio još bliži pogotku no lopta je završila na stativi.

Kod Liverpoola potom su zaprijetili Sterling, Lucas Leiva i Lambert koji je u 85. pogodio prečku a na odbijenu loptu je natrčao Johnson i glavom zabio za prvu pobjedu Liverpoola nakon četiri utakmice bez pobjede u kojima su upisali tri uzastopna poraza.

QPR u efikasnoj utakmici do bijega s dna ljestvice, West Ham prekinuo Newcastleov niz

Vrlo zanimljivu utakmicu, svojevrsni derbi začelja, koja je obilovala udarcima (51 ukupno) odigrali su QPR i Leicester u Londonu. Domaćini su na kraju slavili 3:2, a Niko Kranjčar je kod pobjedničke ekipe zamijenjen u prvoj minuti sudačke nadoknade. Ovom pobjedom QPR je posljednje mjesto ljestvice prepustio Leicesteru.

Gosti su poveli u 4. preko Cambiassa, no do poluvremena su domaćini preokrenuli, prvo preko autogola Morgana , a u 45. je Fer zabio za 2:1. Schlupp je u nastavku izjednačio u 67., a pet minuta kasnije, najbolji strijelac QPR-a Austin donosi pobjedu svojoj momčadi.

Prije gostovanja u Londonu, Newcastle je imao šest uzastopnih pobjeda (od čega pet u Premiershipu), no fantastičnu seriju prekinuo im je Cresswell za minimalnu pobjedu West Hama na današnjoj utakmici.

Prvi dio prošao je prilično izjednačeno bez velikih prigoda, no u 10. minuti nastavka Cresswell je došao do jedne lopte na pet metara od gola Elliota i zabio jedini pogodak na utakmici. Newcastleu je u nastavku utakmice odmogao i Sissoko koji je u razmaku od minute dobio dva žuta kartona zbog grubih faulova.

Swansea i Crystal Palace te Burnley i Aston Villa remizirali su s 1:1. U prvoj utakmici, domaćini su poveli preko Bonyja, a izjednačio je Jedinak u 25. iz kaznenog udarca. U Burnleyju gosti su bili vrlo blizu prekidu serije od osam uzastopnih utakmica bez pobjede, no kao i u ponedjeljak protiv Southamptona, ona im je izmaknula u posljednjim minutama utakmice kada je Ings zabio iz kaznenog udarca za podjelu bodova.

• qvestor01.12.2014. u 13:58
    da bila su 4 igrača u zadnjoj liniji, ali bekovi su bili Valencija na desnoj strani i Young na lijevoj strania oni baš i nisu bekovi niti su kod Fergusona ikad igrali bekovu. Ovo je samo potvrda da sustavi nisu pravilo i da odlučuju igrači a ne sustavi, Valenciji je ovo već druga utakmica na... [više na forumu]
    qvestor
  • dajmituprijavuvecjednom29.11.2014. u 22:51
    United nije ni sekunde igrao 3-5-2. Od početka su bili 4 u zadnjoj liniji, ali za to znati je trebalo i pogledat malo utakmicu.