Glatka slavlja Real Madrida i Unicaje, Perasovićevi igrači spašavali pobjedu u završnici

Branimir Korać • ponedjeljak, 01.12.2014.

Zaključeno je deveto kolo španjolskog košarkaškog prvenstva s tri utakmice u kojima su pobjede ostvarili euroligaši. Real Madrid i Unicaja bez problema su slavili na svom parketu dok je Valencia jedva slavila kod Andorre...

Madridski Real ostao je stopostotan i nakon susreta protiv CAI Zaragoze na svom travnjaku. Ugostio je momčad CAI Zaragoze, prisjetio se Fernanda Martina i glatko slavio 89:71.

Nakon poraza od Uniksa u Euroligi ovog tjedna, Real Madrid očajnički je trebao pobjedu za vraćanje dobrog raspoloženja. CAI Zaragoza bila je protivnik po mjeri i nakon emotivnog obilježavanja 25. godišnjice smrti Fernanda Martina s povratnikom Rudyjem Fernandezom, Real Madrid krenuo je po pobjedu.

Problema nije bilo, prednost je polako rasla da bi u drugom poluvremenu iznosila i više od 20 poena razlike. Završilo je 89:71 za devetu pobjedu Madriđana u devet odigranih kola.

Felipe Reyes postigao je 13 poena (1/6, 11/12 slobodnjaci) uz šest skokova, a Sergio Rodriguez dodao je 11 poena (4/11) i deset asistencija. Kod poraženih Chris Goulding ubacio je 15 poena (5/11), a Stevan Jelovac 14 poena (4/5) uz šest skokova.

Unicaja je imala jednostavan posao protiv Fuenlabrade i slavila je lakše nego što to konačnih 72:63 pokazuje. Domaćin je riješio utakmicu u svoju korist i prije posljednjih deset minuta gdje je domaćin ubacio samo osam poena i omogućio gostima pristojan poraz.

U pobjedničkom sastavu Ryan Toolson ubacio je 14 poena (5/9), a Fran Vazquez 11 (5/8) uz pet skokova. Kod Fuenlabrade Jimmy Baron ubilježio je 15 poena (3/8), a Andy Panko 13 poena (4/10).

Perasovićeva Valencia zakomplicirala si je život na gostovanju kod Andorre i umjesto glatke pobjede na kraju je slavila uz dosta muke. U prvom poluvremenu gosti su vodili s 37:23, ali kako je vrijeme odmicalo, tako se ta prednost topila.

U samoj završnici Betinho Gomes doveo je domaćina u vodstvo 64:63, Thomas Schreiner imao je dva pokušaja za tricu i rješavanje susreta, no oba je promašio nakon čega Vladimir Lučić ubacuje dva slobodna bacanja za 65:64. Posljednji šut na susretu imao je Betinho, no nije pogodio.

Rafa Martinez upisao je 18 poena (5/14), Luke Harangody dodao je 11 poena (4/16) uz 12 skokova dok je Krešimir Lončar za 17 minuta upisao šest poena (2/3 za dva) uz tri skoka. Kod domaćina David Navarro ubacio je 14 poena (6/9).