Hrvati s Lübbeckeom bez šanse u Mannheimu, Dominikovićev Hamburg razočarao domaće navijače

Davor Kovačević • srijeda, 03.12.2014.

Srijeda je donijela tri susreta najjače rukometne lige svijeta, a najuvjerljiviji su bili rukometaši Löwena koji su se s lakoćom obračunali s gostima iz Lübbeckea. Hamburg je iznenađujuće poražen na domaćem parketu, dok je velika tradicija prekinuta u Magdeburgu.

Rhein-Neckar Löwen – TuS N-Lübbecke 35:25 (19:13)

Iako im je u mislima vjerojatno bio važan subotnji sraz s Veszpremom u Ligi prvaka, rukometaši Löwena nisu se dali smesti protiv Lübbeckea koji je u Mannheim stigao s tri pobjede iz četiri posljednja nastupa. Upisao su Lavovi 15. pobjedu u sezoni, koja je ujedno bila i njihova posljednja ligaška ove godine pred vlastitim navijačima, te su tako nastavili mrtvu prvenstvenu utrku s Kielom.

Vuković, Blažičko, Huljina i društvo bili su u podređenom položaju od samog početka. Već na isteku sedme minute Lowen je vodio sa 7:1, a koliko je raspoložena bila cijela momčad govori i pet različitih strijelaca. Uspio se Lübbecke malo trgnuti, smanjio je na 10:13, no Löwen se ponovno odvojio do poluvremena na 19:13.

U nastavku se slika iz prvog poluvremena nije promijenila, dapače Lavovi su u 44. minuti stigli i do najveće prednosti na utakmici od 29:17 i ostatak utakmice igrao se praktički gol za gol za konačnih 35:25.

Najveće zasluge za uvjerljivu pobjedu domaćih rukometaša imali su fantastični Nicklas Landin koji je skupio 16 obrana, dok je u napadačkoj roli jednako uspješan bio Gensheimer koji je postigao čak deset golova. Dobru su večer imali i Myrhol sa sedam, Du Rietz sa šest i Groetzki s pet pogodaka. Kod gostiju se istaknuo Langhans sa sedam golova, Vuković i Huljina su dodali dva, dok je u učinku od deset obrana Lubbeckeovih vratara Blažičko sudjelovao s njih šest.

HSV Handball – HBW Balingen-Weilstetten 26:28 (17:15)

Čak i usprkos brojnim ozljedama, Balingen je uspio prirediti iznenađenje u Hamburgu. Uoči teškog gostovanja Balingenu su probleme stvarale ozljede svih ljevorukih rukometaša, u posljednji tren zaigrao je i upitni Vražalić i tako malo ublažio kadrovske probleme Balingena koji se večeras i nisu pretjerano vidjeli.

Hamburg je nastavio s velikim oscilacijama ove sezone. Preko vikenda ga poraz 26:28 od Kristianstada nije koštao prolaska u EHF kup, no ovaj današnji jest itekako. Početak utakmice nije dao naslutiti da bi HSV mogao još jednom neugodno izenaditi svoje navijače. Silovito je krenuo u utakmicu s 5:0, poveo i s 12:5 u 17. minuti i tu stao.

Početkom drugog poluvremena Balingen je smanjio na samo -1 (16:17), a potom u 39. minuti prvi put i poveo na utakmici. Šest minuta kasnije prednost gostiju narasla je i na 23:20 što je bio znak za uzbunu u domaćim redovima i time-out koji je urodio plodom. Serijom 4-0 prednost je ponovno prešla na stranu domaćina (24:23), vodio je Hamburg i 25:24 sedam minuta prije kraja, no do svršetka utakmice postigao je samo jedan gol, a primio prevelika četiri.

Böhm je s osam golova bio nerješiva enigma za domaću obranu u kojoj je Davor Dominiković skupio dva isključenja i u kojoj Hamburg nije imao dobru potporu na vratima. Bitter je obranio svega osam udaraca, naspram 12 vratara Balingena, od kojih su dva bila i Mateja Ašanina. U polju su kod domaćina najbolji bili Lindberg sa šest te Hens i Pfahl s po pet pogodaka.

SC Magdeburg – Füchse Berlin 30:26 (15:15)

Tradicije su tu da se ruše. Upravo su jednu, i to vrlo dugu i neugodnu, srušili rukometaši Magdeburga. Naime, u derbiju dana u Arenu Magdeburg stigao je berlinski Füchse, ekipa koja protiv Gladijatora ne zna za poraz još od ožujka 2009. godine. Čak deset pobjeda u međusobnim utakmicama nanizale su Lisice, no do 11. nisu mogle, a to mogu “zahvaliti“ vrataru domaćih Dariju Quenstedtu.

Uvodne minute protekle su u izjednačenom ritmu, a na prvu značajniju prednost (12:9) odvojio se Füchse u 25. minuti, no do polovice igre domaćini su uhvatili zaostatak (15:15). U drugom poluvremenu prednost je većinom bila na strani Magdeburga koji je u 48. minuti poveo s, do tada, najvećih 24:21 i uz manje probleme uspješno održao prednost do kraja utakmice.

Prvo ime domaćih rukometaša bio je Weber koji je sedam puta tresao protivničku mrežu, dok je spomenuti Quenstedt prikupio 17 obrana. Kod Füchsea je nezaustavljiv bio Igropulo s devet golova, a Heinvetter je završio s 12 obrana.

16Ludwigshafen 35890:1035-14523
17Minden 34890:952-6222
18Erlangen 34850:943-9322
19SG BBM Bietigheim 34876:1045-16913