Duvnjak šest puta strijelac u laganoj pobjedi Kiela, Flensburgu derbi sjevera Njemačke

Davor Kovačević • nedjelja, 07.12.2014.

Tjedan rukometnih uzbuđenja u Bundesligi okončan je utakmicama između Mindena i Kiela u kojoj su kao pobjednici izašli gosti, te sjevernonjemačkim derbijem između Flensburga i Hamburga gdje je kao pobjednik izašao Flensburg.

TSV GWD Minden – THW Kiel 23:32 (11:13)

Kiel je preko tjedna odradio svoje europske obveze, barem što se ove godine tiče, i u odličnom raspoloženju uputio se u Minden, a kad je tako onda se ekipama iz donjeg doma Bundeslige i ne piše previše dobro, tim više što je Kiel upravo iz Mindena posljednjih osam utakmica odlazio uzdignute glave.

U nedjelju je stigla i deveta pobjedai ukupno 18. u nizu u svim natjecanjima. Nakon traženja i uigravanja novih igrača s početka sezone, Kiel je proigrao, kompletirao kadar i trenutno igraju ponajbolji rukomet na svijetu.

Još u Španjolskoj Kiel je dočekao povratak Arona Palmarssona i sada pogled na Kielov izbor srednjih vanjskih izgleda zastrašujuće. S Palmarssonom, Duvnjakom i Canellasom Alfred Gislason ima slatke brige i upravo je taj trojac predvodio Kiel u današnjoj utakmici. A ne treba zaboraviti da se tek treba vratiti Filip Jicha.

Kiel se nije uspio značajnije odvojiti do poluvremena, Minden je dobro držao korak s favoriziranim protivnikom i nakon 30 minuta bio na pristojnih -2 (11:13), no Kiel je podigao ritam u nastavku i u 42. minuti poveo s 20:14. Prednost je kasnije samo nastavila rasti, a dvije minute prije kraja bila je i dvoznamenkasta (31:21).

Ranije spomenuta trojka, Duvnjak, Canellas i Palmarsson predvodila je Kiel s po šest pogodaka, a nije zaostajao ni Weinhold koji je postigao jedan manje, dok je Sjöstrand skupio 16 obrana. Kod domaćina se istaknuo Doder sa šest golova, a Mindenovi vratari Vortmann i Eijlers su skupili 12 obrana.

SG Flensburg-Handewitt – HSV Handball 29:24

Derbi sjevera Njemačke posljednjih godina nije nudio izrazitog favorita, no vremena su se promijenila, pa je tako u dvoboju dva posljednja klupska prvaka Europe velika prednost bila na strani Flensburga, što igračka, što rezultatska, ali i ona najvažnija, prednost domaćeg parketa što je utakmicama ovih klubova gotovo uvijek značilo i dva boda.

Hamburg je u susret ušao uzdrman posljednjim domaćim porazom od Balingena, a Flensburg je tražio svoju petu bundesligašku pobjedu u nizu do koje je u konačnici i stigao zadržavši tako korak s vodećim dvojcem, Kielom i Löwenom.

Koliko je Hamburg bio nemoćan u Flensburgu kazuje i podatak da ni jednom u susretu nisu imali prednost na svojoj strani. Domaćini su poveli s 5:2, a Hamburg je u 23. minuti poravnao na 10:10. Držao se Hamburg još desetak minuta nastavka (16:17) i onda je krenulo odvajanje Flensburga koji se u pet minuta odvojio na 22:17 i nije dopustio protivniku da vrati neizvjesnost u susret.

Raspoloženi su kod Flensburga bili Glandorf, Eggert i Svan Hansen koji su šest puta tresli mrežu HSV-a, Anderson je bio dobar na golu domaćina s 13 obrana. S druge strane, najučinkovitiji je bio Lindberg s osam pogodaka, šest je dodao Mahe, a Bitter je skupio deset obrana.

16Ludwigshafen 35890:1035-14523
17Minden 34890:952-6222
18Erlangen 34850:943-9322
19SG BBM Bietigheim 34876:1045-16913