SEHA GSS liga, 10. kolo, 07.12.2014, 18:00 h
Vojvodina 31:23 Radnički Kragujevac
Radnički Kragujevac

Vojvodina preko Radničkog do prvog ovosezonskog slavlja u SEHA GSS ligi

Danijela Lemaić • nedjelja, 07.12.2014.

Momčad Vojvodine u sklopu desetog kola SEHA Gazprom South Stream lige ove je nedjelje stigla do nova tri boda. U zanimljivih 60 minuta igre u Novom Sadu domaćin je uvjerljivo pobijedio rukometaše Radničkog nakon plasmana u najboljih 16 ekipa Kupa EHF.

U sklopu desetog kola SEHA GSS lige ekipa Vojvodine je na domaćem terenu stigla do prve ovosezonske regionalne pobjede, naime, u derbiju kola ugostila je rukometaše Radničkog iz Kragujevca koji nisu imali prilike zaprijetiti domaćinima.

Vojvodina od prve minute kreće dobro stoga već na početku ima vodstvo 2:0, no tada su pojačali gostujući igrači te preko Aleksandra Bosića i Miloša Prodanovića poravnali na 2:2. Probudio se tada u domaćim redovima Strahinja Stanković koji postiže dva uzastopna pogotka, a Filip Marjanović zabija za 5:2. Krenuo je tada Radnički u smanjenje zaostatka, ali čvrsta novosadska obrana nije mu to dopuštala. Prednost Vojvodine iz minute u minutu je rasla, a do odlaska na odmor domaći momci su stvorili prednost od sedam zgoditaka prednosti (17:10).

Drugo poluvrijeme donijelo je nastavak odlične igre Vojvodine koja je nastavila nametati svoj tempo igre. U 40. minuti Miloš Orbović pogađa za +10 (22:12) te sa sigurnom pobjedom u rukama domaći momci usporavaju igru i dopuštaju gostujućim igračima da krenu u smanjenje minusa. Da do isteka 60. minute zaostatak Radničkog bude minus osam (23:31) pobrinuo se Aleksandar Janićijević.

Vojvodinu je do slavlja vodio Strahinja Stanković s deset pogodaka, dok je na vratima Miroslav Kocić zaustavio 13 lopti. Kod Radničkog se istaknuo Nemanja Grbović s pet zgoditaka, dok je vratarski tandem Germaljević-Petrović sakupio deset obrana.