SEHA GSS liga, 10. kolo, 10.12.2014, 20:15 h
Metalurg Skoplje 20:26 Vardar Skoplje
Vardar Skoplje

Vardar uvjerljivo bolji od Metalurga u makedonskog derbiju

Danijela Lemaić • srijeda, 10.12.2014.

Momčad Metalurga u sklopu desetog kola SEHA Gazprom South Stream lige ugostila je gradskog rivala, ekipu Vardara. Metalurg se nije mogao nositi sa snažnim napadom gostiju stoga su momci Vardara stigli do desetog ovosezonskog slavlja u regionalnoj ligi.

Rukometaši skopskog Vardara odigrali su makedonski derbi SEHA GSS lige, naime, u dvoranu Jane Sandanski stigla je ekipa Line Červara. Vardar je od prve minute nametnuo tempo igre koji Metalurg nije mogao pratiti stoga je po isteku 60. minute stigao do uvjerljivog slavlja.

Od prve minute snažno su krenuli momci iz Vardara koji serijom pogodaka u 12. minuti ostavljaju Metalurg na minus pet (2:7). Domaćini su bili bez gola punih deset minuta, a post od pogodaka prekida Filip Mirkulovski. Nastavila se dominacija Vardara koji u 20. minuti ima +6 (12:6), no do odlaska na odmor povlači ručnu stoga Metalurg do odlaska na predah smanjuje zaostatak na minus četiri (10:14).

Uvodne minute nastavka donijele su nanovo odličnu igru gostiju koji preko Stefana Terzića odlaze na +7 (21:14) u 41. minuti dvoboja. Domaćini nikako nisu mogli posložiti napad, ali ni obrana nije najbolje funkcionirala stoga su Vardarovci lako održavali stečenu prednost sve do 51. minute utakmice kada Sergej Gorbok, Darko Đukić i Mirkulovski postavljaju 19:23. U posljednjoj minuta susreta dodatno je pojačao Vardar koji je po zvuku sirene osigurao pobjedu 26:20.

Vardar je do pobjede vodio Stefan Terzić s deset golova, a vratar Petar Angelov sakupio je 18 obrana. Kod Metalurga se istaknuo Filip Mirkulovski sa šest pogodaka, a vratarski tandem Misovski-Mitrevski zaustavio je 13 lopti.