SEHA GSS liga, 10. kolo, 09.12.2014, 18:00 h
Telekom Veszprem 37:25 Prešov
Prešov

Četiri pogotka Sulića u regionalnom slavlju Veszprema nad ekipom Tatran Prešova

Danijela Lemaić • srijeda, 10.12.2014.

Rukometaši mađarskog Veszprema ovog su utorka u sklopu desetog kola SEHA Gazprom South Stream lige ugostili ekipu slovačkog prvaka. Tatran Prešov dobro je držao otpor prvih 20 minuta susreta, a tada se pokazalo iskustvo i širina klupe domaćina koji je po posljednjem sučevu zvižduku stigao do novog slavlja.

Tatran Prešov doputovao je u mađarski Veszprem gdje ga je čekao težak susret protiv mađarskog prvaka koji je samo nekoliko dana ranije doživio prvi ovosezonskog poraz koji mu je nanio Rhein-Neckar Löwen u Ligi prvaka. Slovaci nisu imali prevelike šanse protiv Veszprema koji je do isteka posljednje minute dvoboja upisao desetu ovosezonsku regionalnu pobjedu.

Vrlo raspoloženo susret otvara Tatran Prešov koji preko Radoslava Antla i Andreja Petra odlazi na +2 (3:1), no u sedmoj minuti napokon se budi domaćin koji ubrzo poravnava rezultat na 7:7. Pokušao se Veszprem rano odvojiti od suparnika, ali Slovaci dobro drže tempo stoga se izjednačena igra zadržala sve do 20. minute susreta kada Mađari zahvaljujuć Andreasu Nilssonu i Laszlu Nagyu odlaze na dva pogotka vodstva (10:8), a nešto kasnije serijom zgoditaka i na +5 (15:10). Momci Petera Davida pokušali su nanovo sustići domaćina, ali im to nije pošlo za rukom stoga se na odmor otišlo pri 17:13 za mađarsku ekipu.

U drugom poluvremenu dodatno su se probudili igrači Veszprema, pojačali tempo igre koji, pak, Slovaci nisu mogli pratiti stoga je prednost domaćina iz minute u minutu rasla. Tako u 40. minuti Gašper Marguč biva siguran za 24:16, a samo deset minuta kasnije Gergo Ivanscik to povećava na +10 (31:21). Do isteka 60. minute mađarsko vodstvo naraslo je na +12 (37:25) nakon što sa zvukom sirene mrežu trese Nagy.

Veszprem je do novog regionalnog slavlja vodio Momir Ilić s osam pogodaka, dok je Renato Sulić dodao četiri zgoditka. Vratarski tandem Alilović-Mikler sakupio je devet obrana. U redovima Tatran Prešova istaknuli su se Oliver Rabek i Dainis Kristopans svaki s po šest golova, a na vratima je Jakub Krupa zaustavio devet lopti.