SEHA GSS liga, 10. kolo, 11.11.2014, 18:00 h
RK Zagreb 32:29 Nexe Našice
Nexe Našice

Zagreb nakon velike borbe u Kutiji šibica uspio osigurati slavlje nad našičkim Nexeom

Iz Kutije šibica:Zvonka Keliš • utorak, 11.11.2014.

Rukometaši PPD Zagreba ovog su utorka u Kutiji šibica zaigrali u drugom ovosezonskom hrvatskom derbiju u sklopu SEHA GSS lige. Iako su u prvom susretu Zagrebaši bili uvjerljivo bolji, u Zagrebu su Našičani pokazali dobru igru i pružili mnogo bolji otpor da bi nakon velike borbe punih 60 minuta ipak pretrpjeli poraz s tri pogotka razlike.

PPD Zagreb - Nexe 32:29 (16:15)

10. kolo SEHA GSS lige
ZAGREB - Kutija šibica, Gledatelja:179
Suci: Konjičanin/Konjičanin (BiH)

PPD Zagreb: Ivić (8 obrana), Stevanović (8 obrana); Mihić 3, Brozović 2, Stepančić 7, Čorić, Raković 3, Horvat 7, Šušnja 1, J. Valčić, T. Valčić, Obranović 2, Vuglač 3, Kovačević, Lukačec, Pavlović 4
Trener: Veselin Vujović

Nexe: Lelić (6 obrana), Juzbašić (5 obrana), E. Vešligaj; Gadža 1, Eter 2, Crnić 1, Mrđenović 3, Tomas 2, Kružić 2, Sokolić 3, Nuić 4, Božić Pavletić, L. Vešligaj, Vegar 3, Celebi 5, Herceg 3
Trener: Zdenko Kordi

Sedmerci: PPD Zagreb: 6/8; Nexe: 2/3
Isključenja: PPD Zagreb: 6 min., Nexe: 4 min.

Momčad PPD Zagreba u sklopu desetog je kola SEHA GSS lige u svojoj Kutiji šibica dočekala je svog najvećeg suparnika iz domaćeg prvenstva, ekipu našičkog Nexea. Našičani su na drugi ovosezonski hrvatski derbi stigli kako bi se prikazali u boljem izdanju od prvog susreta sa samog otvaranja regionalne sezone kada je Zagreb slavio sa 16 pogodaka razlike (35:19), dok su Zagrebaši pred svojom publikom krenuli po novo sigurno slavlje.

Na teren je trener Veselin Vujović protiv Nexea poslao Filipa Ivića među vratnice, dok su se u obrani ispred njega našli kapetan Zlatko Horvat, kao i Luka Stepančić, Ilija Brozović, Tonči Valčić, Josip Valčić te Antonio Kovačević.

Zanimljivo je u susretu bilo od prve minute, naime, gosti su pružili dobar otpor Zagrebašima te su držali korak sa svojim suparnikom. Iako se u sedmoj minuti domaćin odvaja na sigurnih 5:2, gostujuća momčad vrlo brzo poravnava rezultat da bi sredinom prvoga poluvremena Krešo Tomas odveo svoju ekipu do prvoga vodstva (8:7). Sigurni su tada vratari na obje strane, kako Ivić tako i Martin Juzbašić, no ne zadugo budući da Mirko Herceg i Tomislav Nuić odvode Našičane na +2 (11:9).

Vrijeme je stoga tada bilo za domaću minutu odmora kako bi trener Vujović posložio svoje redove. Siguran je odmah potom Luka Raković, ali i Ivić među vratnicama da bi Stepančić s dva uzastopna pogotka vratio svoju momčad u vodstvo (12:11). Nije trebalo dugo da Nexe ponovno izjednači rezultat stoga je borbeno bilo do odlaska na odmor kada minimalno bolji biva Zagreb (16:15).

Uvodne minute nastavka donijele su igru pogodak za pogodak da bi se domaća momčad potom počela odvajati pod svog suparnika. Odlazi tako hrvatski prvak na 22:18, a potom i na 25:21. U samoj završnici Našičani se, međutim, ne predaju te smanjuju svoj zaostatak na minus dva (25:27), zagrebački Lavovi potom ipak ubacuju u brzinu više i odvajaju se na 30:25 da bi na koncu slavili 32:29.

• Obrisan korisnik11.11.2014. u 21:10
    više je bilo ljudi koji su iz raznih razloga poslovno na tekmi (novinari, zaštitari, tehničko osoblje, čistačice, policija, doktori...) nego gledatelja. šteta...
  • Obrisan korisnik11.11.2014. u 20:11
    179 gledatelja, najveći hrvatski derbi, strašno je to, više ljudi ima u drugoj ligi na utakmicama moslavine, županje itd..