SEHA GSS liga, 10. kolo, 10.12.2014, 20:00 h
Borac Banja Luka 31:36 Meškov Brest
Meškov Brest

Vukić i Špiler predvodili Meškov Brest do vrlo dobrog slavlja u Banja Luci

Zvonka Keliš • četvrtak, 11.12.2014.

Momčad Meškov Brest u sklopu desetog je kola SEHA GSS lige stigla u goste Borcu iz Banja Luke kojemu je svoj ritam nametnula gotovo od prve minute te mu je pred kraj tek dopustila smanjenje zaostatka na konačnih minus pet.

Bjeloruski Meškov Brest započeo je svoju regionalnu turneju na vrlo dobar način. Naime, u sklopu desetog kola SEHA GSS lige Bjelorusi su krenuli put Banja Luke gdje ih je očekivala momčad Borca koja je, pak, pred svojim navijačima sigurno poražena. Momci Željka Babića tako su stigli do svog osmog regionalnog slavlja.

Susret u Banja Luci biva izjednačen tek uvodnih par minuta nakon čega kreće gostujuće odvajanje na 4:2, a potom i 5:3. Uspio je domaćin do sredine prvoga poluvremena poravnati rezultat na 6:6, no gostujuća momčad još jednom ubacuje u brzinu više i odlazi na 9:6. Do odlaska na odmor Bjelorusi samo povećavaju svoju prednost za vodstvo 18:11 na poluvremenu.

"Dokazali smo da smo favoriti od samog početka susreta, no moram se složiti s trenerom, igrali smo samo 45 minuta ovdje i na tome moramo poraditi kako bi ostali fokusirani tijekom cijelog susreta. Navijači su bili odlični i lijepo je igrati ovdje", rekao je najbolji strijelac Meškov Bresta Vukić.

Nastavak je donio dodatno odvajanje gostujućih rukometaša pa tako David Špiler svoju momčad odvodi na 22:14, a nekoliko minuta kasnije Janko Božović postavlja odličnih 26:16. Vrlo dobru prednost održava potom i raspoloženi kapetan Ljubo Vukić (30:20), no u posljednjim se minutama dvoboja kod domaće momčadi ukazuje Milan Đukić koji sigurno smanjuje zaostatak svoje ekipe. Na koncu Meškov Brest na sljedeću postaju svoje turneje odlazi sa sigurnim slavljem 36:31.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Ljubo Vukić s osam pogodaka, po pet su dodali David Špiler i Maksim Baranau, Vitalij Čarapenka je sakupio sedam obrana, Ivan Pešić nije stao među vratnice, dok je najbolji kod Borca bio Milan Đukić s devet golova, sedam je zabio Ratko Nikolić, a Stanko Abadžić i Mirza Haseljić obranili su sedam lopti.

"Navijači ovdje u Banja Luci su izuzetni. Što se susreta tiče, igrali smo dobrih 45 minuta, no tada smo stali. Međutim, pobjeda je ono što je važno na kraju", kazao je nakon susreta trener Meškov Bresta Babić, dok je trener Borca Igor Rađenović izjavio: "Meškov je danas uspio osigurati zasluženu pobjedu, bio je mnogo bolja ekipa. Na kraju smo se mi uspjeli malo probuditi ili su se možda oni uspavali, ne znam točno što nam je od toga dozvolilo da smanjimo razliku na prihvatljivih minus pet."