Chambery kiksao na svom parketu, Šunjić odličan u remiju Creteila

Mihaela Bradovski • srijeda, 10.12.2014.

Odigrano je pet susreta 13. kola LNH, a ono je bilo nesretno za Obrvanov Chambery. Kao domaćin upisao je poraz sa zvukom sirene od Tremblaya. Odličnu večer imao je Mate Šunjić u remiju Creteila protiv fenjeraša Istresa...

St. Raphael vratio se na drugo mjesto

Rukometaši St. Raphaela svladali su na svom parketu Cesson s 31:29 i vratili se na drugu poziciju na ljestvici, barem privremeno. Iako rezultat govori da je susret bio neizvjestan, domaćin je ipak ranije riješio pitanje pobjednika i Cesson je u završnici uspio smanjiti zaostatak.

Utakmicu je prelomilo crno razdoblje u igri gostiju krajem prvog poluvremena i početkom drugog kada je St. Raphael napravio seriju čak 8:0 i pobjegao na 20:14.

Na ulasku u zadnjih deset minuta domaćin je još uvijek imao osjetnu prednost i kada je već postalo jasno da će doći do novih bodova, malo je spustio ritam i gosti su smanjili.

Već standardno St. Raphael predvodio je glavni trio - Slaviša Đukanović sa 16 obrana, Raphael Caucheteux s devet golova i Morten Olsen sa šest. Damir Batinović u sastavu poraženih postigao je dva gola iz pet pokušaja dok je najefikasniji bio Michele Skatar s osam golova.

Tremblay iznenadio Obrvanov Chambery

Bez ozlijeđenog Damira Bičanića Chambery je upisao domaći poraz od Tremblaya 30:29. Ovo je četvrti uzastopni prvenstveni dvoboj između ova dva protivnika u kojem je Chambery bez pobjede.

Obrvanova momčad bila je u teškoj situaciji, zaostajala je šest golova sredinom drugog poluvremena, ali uspjela se vratiti u utakmicu i u samom finišu doći nadomak boda.

Melvyn Richardson četiri sekunde prije kraja poravnao je na 29:29 i činilo se da će Chambery uzeti barem bod, ali sa sirenom zabio je Remi Salou i razočarao domaćina.

Matthieu Drouhin s pet golova bio je najefikasniji kod pobjednika, a u domaćem sastavu isti broj golova dodao je Edin Bašić Četiri pogotka iz šest pokušaja postigao je Jerko Matulić dok Chamberyju nije pomoglo niti 15 obrana Yanna Gentyja.

Šunjić odličan u remiju Creteila

Odličnu večer imao je Mate Šunjić koji je imao čak 16 obrana, no njegov Creteil nije uspio na svom parketu svladati Istres. Susret je završen rezultatom 24:24 nakon što je Lucas Ruiz donio gostima poravnanje desetak sekundi prije kraja. Posljednji napad imali su domaćini, ali Alexandru Csepreghi nije bio precizan.

Iznenađenje je priredio Nimes koji je bio bolji od Nantesa s 33:31. Nantes je tako nastavio sa šarenim igrama, a na gostovanju u Nimesu ispustio je prednost 31:29 u zadnjih pet minuta. Napad gostiju je stao i domaćin je napravio preokret i uzeo pobjedu. Odličnu večer imao je Florian Delecroix (osam golova), ali to nije pomoglo Nantesu da dođe do pobjede.

Serdarušićev Aix izvukao je bod na svom parketu protiv Fenixa iz Toulousea. Susret je završen bez pobjednika 27:27,.a Fenix je u završnici imao prednost, poništio ju je Klemen Cehte da bi Yohann Ploquin obranio posljednji pokušaj Valentina Portea i osigurao bod domaćinu. Cehte je utakmicu završio s deset golova dok je gostima problem predstavljala realizacija ispod 50 posto Jeromea Fernandeza (5-13) i Valentina Portea (4-10).