LNH, 13. kolo, 12.12.2014.
Sélestat
Sélestat 29:43 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

Sjajna predstava Parižana na gostovanju kod Selestata za dolazak na dva boda do prvog mjesta

Mihaela Bradovski • petak, 12.12.2014.

Posljednji susret 13. kola LNH nije donio posebna uzbuđenja. PSG oporavio se od šoka u Zagrebu i pregazio je u gostima Selestat s vrlo visokih 43:29...

PSG nije dopustio kiks na gostovanju kod Selestata. Kvaliteta je presudila, ovaj put napad Parižana bio je i više nego učinkovit, a raritetan podatak je da gosti nisu gubili lopte dok je domaćin izgubio njih osam.

To je u konačnici i presudilo, vratari su na obje strane skupili po 13 obrana, međutim gostujući igrači bili su daleko precizniji i koncentriraniji u napadu.

Domaćin je počeo padati u posljednjih deset minuta prvog dijela i to je bio slobodni pad. Od gola zaostatka u to vrijeme pa do minus četiri na poluvremenu i čak 25 primljenih golova u drugom dijelu.

PSG je tako mogao dozirati minutažu, rotirati igrače, a intenzitet igre nije opadao. Dvoznamenkastu prednost dosegnuo je već na polovici drugog poluvremena i ona je u nastavku susreta samo narasla na konačnih 43:29.

Mikkel Hansen bio je najefikasniji s deset golova, a po šest su dodali William Accambray i Luc Abalo. Igor Vori postigao je četiri gola uz jedan promašaj dok je Jakov Gojun dobro odrađivao svoj standardni posao u obrani dok je u napadu tek jedno zapucao prema golu i nije zabio. U domaćem sastavu Snorri Stein Gudjonsson postigao je sedam golova.