Montpellier
Montpellier 28:21 Dunkerque
Dunkerque

Mihaela Bradovski • petak, 12.12.2014.

Rukometaši Montpelliera upisali su visoku pobjedu na svom parketu protiv Dunkerquea u 13. kolu francuskog prvenstva. jedan od ključnih u toj pobjedi Montpelliera bio je i hrvatski vratar Venio Losert...

13. kolo bilo je nesretno za branitelja naslova prvaka Francuske Dunkerque koji je poražen na gostovanju kod Montpelliera s visokih 28:21. Gosti su se teško nosili s poletnijim domaćinima koji su imali i raspoloženog Venija Loserta na vratima.

U jednoj od boljih utakmica u dresu Montpelliera, Losert je ubilježio 16 obrana iz 37 udaraca u okvir gola gostiju te je potpuno zasjenio Francuze na drugoj strani Vincenta Gerarda (četiri obrane) i Williama Annotela (osam obrana).

Prvo poluvrijeme nije davalo naznaku da bi moglo doći do nekakvog raspada u igri gostiju, Montpellier se nije uspio odvojiti i u samom finišu prvog dijela rezultat je još bio 11:11 da bi se na odmor otišlo s još uvijek posve otvorenih 13:11 za domaćina.

Ipak u posljednjih 20 minuta Montpellier se počeo odvajati. Otišao je na četiri gola prednosti i stvorio prvu značajniju razliku, a kada su Tej i Guigou povisili na plus šest 15 minuta prije kraja, Montpellier je riješio pitanje pobjednika.

Do kraja susreta domaća momčad rutinski je zadržala prednost i ostala s tri boda više od pratnje na vrhu ljestvice te je pokazala kako se oporavila od teškog poraza kod PSG-a.

Napadački je najveći posao odradio Mathieu Grebille s deset pogodaka, a na drugoj strani sedam golova zabio je Baptiste Butto.