Potop Cedevite u Moskvi, već u prvom poluvremenu CSKA riješio pitanje pobjednika

Branimir Korać • petak, 05.12.2014.

I bez svojeg najboljeg igrača Miloša Teodosića, CSKA je u Moskvi pregazio Cedevitu. Poraz je mogao biti puno teži da u završnici Cedevita ipak nije uspjela malo smanjiti zaostatak. Konačnih 97:79 čak i ne izgleda toliko loše kolika je bila razlika na parketu...

Ponekad izgubite 18 razlike i s pravom možete reći da je poraz previsok. Međutim, Cedevita što se tiče gostovanja u Moskvi nije u toj kategoriji. Domaćin je potpuno nadigrao hrvatskog prvaka i kako je susret počeo, Cedevita može biti sretna što nije teže poražena.

I bez Miloša Teodosića Moskovljani su bili puno bolji i lakoćom su rješavali slabu obranu Cedevite u prvom poluvremenu. Odličnim šutom za tricu povećavali su prednost i stavljali goste u velike probleme.

Koliko domaćin ima kvalitetnu momčad sposobnu reagirati na sve situacije na parketu, pokazuje odlična prilagodba i na Cedevitinu promjenu obrane. Kada je Repeša shvatio da je CSKA šuterski sjajno raspoložen, zatražio je od igrača širenje obrane i bolje zatvaranje šuteva s perimetra, no ostajala je tako rupa pod košem što je CSKA odmah počeo kažnjavati.

Prvo poluvrijeme završilo je s ogromnih 60:34 za CSKA koji u drugom dijelu više nije imao nikakve potrebe za neku jurnjavu i mirno je odrađivao posao.

Uspjela je Cedevita spustiti zaostatak na ispod 20 poena razlike, ali cijelo vrijeme prednost CSKA varirao je od 19 do 25 poena viška i Cedevita se nikako nije mogla značajnije približiti.

U završnici susreta Fran Pilepić je šutevima izvana uspio smanjiti zaostatak i osigurati Zagrepčanima poraz ispod minus 20 - 97:79.

U pobjedničkom sastavu šestorica su bila dvoznamenkasta, po 14 poena ubacili su Nando De Colo (4/8) i Sonny Weems (5/11, sedam skokova, šest asistencija), po 13 su dodali Vitali Fridzon (4/9), Andrej Voroncevič (5/6) i Saša Kaun (3/4, pet skokova) dok je 12 ubacio Kyle Hines (6/7, pet skokova).

U sastavu Cedevite Fran Pilepić upisao je 23 poena (3/6 za dva, 5/7 za tri), Tomislav Zubčić 14 (2/5 za dva, 1/3 za tri), Mario Delaš 11 (4/5 za dva, 1/2 za tri), a Miro Bilan deset (4/9 za dva, 0/1 za tri).