Premiership, 15. kolo, 06.12.2014, 13:45 h
Newcastle
Newcastle 2:1 Chelsea
Chelsea

Niko Rukavina • subota, 06.12.2014.

Newcastle United nanio je prvi poraz u sezoni vodećem Chelseaju na svojem St. James' Parku. Oba pogotka za Newcastle zabio je Papiss Cisse u drugom djelu utakmice, a za Chelsea je zabio Drogba, neposredno nakon crvenog kartona Taylora.

Prvi ovosezonski poraz Mourinhova ekipa doživjela je na gostovanju kod Newcastlea. Svrake su od vodeće momčadi Premiershipa bile bolje s 2:1. Chelsea ima šest bodova i utakmicu više od drugoplasiranog Manchester Cityja koji danas dočekuje Everton.

Mourinhu se u momčad vratio Diego Costa koji je zbog pet žutih karton morao propustiti dvoboj protiv Tottenhama kojeg je Chelsea u srijedu svladao s 3:0. Alan Pardew ponovno je mogao računati na iskusnog i pouzdanog stopera Coloccinija. Oba trenera postavili su svoje ekipe u 4-2-3-1 formaciju.

Chelsea je na početku utakmice imao prividnu prednost, a prvi je opasno zaprijetio Willian u 19. kada je s ruba kaznenog prostora pucao malo pored lijeve stative. Chelsea je i dalje kontrolirao utakmicu, no u 32. Colback je bio vrlo blizu pogotku ali Courtois je pravodobnom reakcijom spasio Chelsea.

U zadnjoj minuti poluvremena Oscar je imao još jednu prigodu za Chelsea no lopta je i ovaj put prošla pored gola. Na odmoru Pardew je zbog ozljede bio prisiljen promijeniti golmana Elliota za Alnwicka.

No, još bitnija promjena dogodila se u 53. kada je strateg Newcastlea u igru ubacio Pappisa Cissea umjesto Cabelle. Naime, Dummett je pet minuta kasnije centrirao, a Cisse je s tri metra ugurao loptu u mrežu.

Mourinho je nakon pogotka u igru ubacio Drogbu, Schürrlea i Luisa, no pogodak je pao na drugoj strani. Sissoko je izbio sam pred Courtoisa, uposlio je Cissea koji iz blizine zabija svoj drugi pogodak na utakmici.

Ipak, tri minute kasnije, u 82., Taylor je zbog grubog faula dobio isključujući žuti karton. Chelsea je brojčanu prednost brzo iskoristio te je Drogba zabio glavom nakon centaršuta Fabregasa iz slobodnog udarca kojeg je prouzročio Taylorov crveni karton.

No, unatoč velikom pritisku do kraja utakmice, koja je bila produžena za čak šest minuta, Chelsea nije uspio izjednačiti te mu je Newcastle nanio prvi ovosezonski poraz.

• Obrisan korisnik06.12.2014. u 16:18
    newcastle zasluženo.6.njihova pobjeda u nizu..a još do prije koji mjesec je bila inicijativa: sackpardew.com