Marin Vuković • subota, 06.12.2014.

Novi prvenstveni poraz upisali su nogometaši Arsenala, ponajprije zahvaljujući iznimno lošem prvom poluvremenu u kojemu im je Stoke City postigao čak tri pogotka. Razočarao je opet i Liverpool podjelom bodova sa Sunderlandom, a čak tri poslijepodnevne utakmice završene su bez pogodaka.

Furiozno prvo poluvrijeme Stoke Cityja glavni je razlog novog poraza Arsenala, čiji će se menadžer Arsene Wenger nesumnjivo ponovno naći na meti kritika i apela da napusti klupu Topnika.

Mreža gostiju zatresla se već u prvoj minuti, kada se Peter Crouch našao na pravom mjestu i sa samo par metara smireno poslao loptu u mrežu. U 35. minuti na ubačaj s desne strane sjajno je pak reagirao Bojan Krkić i udvostručio prednost domaćina, a pred odlazak na odmor Jonathan Walters je iz neposredne blizine zakucao loptu pod gredu.

Prednost Stokea na kraju se pokazala nepremostivom preprekom za ipak kvalitetnije izdanje Topnika u nastavku. Santi Cazorla je u 68. minuti smanjio zaostatak udarcem s bijele točke, nakon što je srušen Mathieu Flamini, a samo dvije minute kasnije Aaron Ramsey je lijepim volejem dočekao udarac iz kuta i probudio nadu gostima.

Završnica je pak donijela loše vijesti za Arsenal. Zbog drugog žutog kartona desetak je minuta prije kraja isključen Callum Chambers, a brojčano inferiorni Arsenal usprkos pritisku u posljednjim minutama nije uspio doći do izgledne prilike i izjednačenja.

Liverpool nije uspio nadograditi pobjedu nad Leicesterom novim uspjehom pred svojim navijačima. Sunderland je s Anfielda odnio bod rezultatom 0:0, što će sigurno dati još materijala onima koji smatraju kako bi Brendan Rodgers trebao odstupiti s klupe Redsa. Dejan Lovren ni u ovom susretu nije bio u konkurenciji za sastav.

Neodlučenim rezultatom bez pogodaka završen je i dvoboj Tottenhama i Crystal Palacea, a suprotno očekivanjima bolji je protivnik bio gost. Najbliže pogotku bio je Jason Puncheon, koji je pogodio gredu, a ovo je i prvi put nakon devet utakmica da je Palace zadržao praznu mrežu.

Najnepopularnijim rezultatom okončan je i dvoboj Hull Cityja i West Bromwicha, u kojemu je Nikica Jelavić dobio prigodu tek od 77. minute. I ovdje su bliže pobjedi bili gosti, kojima je vratar Allan McGregor obranom kaznenog udarca sačuvao bod.

Samo bod Tigrova iskoristili su Queens Park Rangersi, koji su pred svojim navijačima svladali Burnley s 2:0 i iskoračili iz zone ispadanja, uz kratku ulogu Nike Kranjčara koji je u igru ušao u 66. minuti.

Oba pogotka postignuta su u drugom dijelu, prvo je Leroy Fer u 51. minuti uz malu pomoć gostiju i odbijene lopte pogodio za 1:0, da bi potom 15 minuta prije kraja Charlie Austin povisio prednost domaćina. Već u sljedećoj minuti Austin je zaradio drugi žuti karton i isključenje, no srećom po QPR, tim potezom nije skupo koštao svoju momčad.

• Hrvoje199006.12.2014. u 20:02
    Najporaznije za Lovrena je šta se obrana zadnjih par kola standardizirala i prima manje golova od kad je on na klupi, evo danas napokon jedna utakmica di nisu ni gol primili. Kako je krenilo moga bi on još koju na klupi prosidit