Premiership, 15. kolo, 08.12.2014, 21:00 h
Southampton
Southampton 1:2 Manchester United
Manchester United

Niko Rukavina • ponedjeljak, 08.12.2014.

U posljednjoj utakmici 15. kola Premier lige, Manchester United je došao do pete uzastopne pobjede na teškom gostovanju kod Southamptona. Domaćini su bili puno bolja momčad, no Manchester je iz dva udarca u okvir došao do dva gola te je skočio na treće mjesto.

Na kraju utakmice omjer u udarcima je bio 15:3 u korist Southamptona, no Manchester United je iz dva udarca u okvir Forstera, tragičara utakmice, došao do dva pogotka te je s 2:1 pobjedom skočio na treće mjesto. Oba pogotka za Manchester United zabio je Robin van Persie.

Gosti su došli do ranog vodstva. Već u 12. minuti nakon velike pogreške Fontea. Branič Southamptona poslao je slabu loptu prema Forsteru koju je van Persie presjekao i zabio za 1:0 vodstvo Manchestera. Brzo nagon pogotka Pelle je mogao izjednačiti, no njegov udarac glavom prošao je nekoliko centimetara kraj stative De Gee.

Bolja igra Southamptonu se isplatila u 31. kada je talijanski reprezentativac Pelle zabio za izjednačenje. Nakon mnogo odbijanja, Pelle je prihvatio loptu na pet metara i zabio za zasluženo izjednačenje. Do kraja poluvremena veliku prigodu za Svece je propustio Long no lopta je prošla nekoliko centimetara iznad prečke.

I u nastavak su domaćini ušli puno bolje. Prvo je Long pokušao glavom, a u 59. je Pelle lagano mogao do drugog pogotka no lopta je prozujala kraj De Geinog gola. I, onda, u 71. minuti, Manchester United je iz drugog udaraca u okvir došao do drugog pogotka.Rooney je izveo slobodan udarac na koji je natrčao van Persie i kroz noge gurnuo loptu iznenađenom Forsteru.

Do kraja utakmice Sveci su pritiskali no nisu uspjeli izjednačiti. Southamptonu je ovo treći uzastopni poraz. Iako su odigrali tri dobre utakmice protiv dva Manchestera i Arsenala, sve tri su izgubili i s drugog su pali na četvrto mjesto. Manchester United je s pet uzastopnih pobjeda skočio na treće.

• Obrisan korisnik09.12.2014. u 12:37
    kad je chelsea bježao 8 ili koliko bodova cityju već se govorilo gotovo prvenstvo, pa eto city na samo tri sad. tako sad i man u zaostaje 8 ali nije ni pola prvenstva još odigrano i tko zna što će biti na zimskom roku.
  • Obrisan korisnik09.12.2014. u 09:32
    Treba znati pobijediti i kad nisi bolji. To mogu samo velike momčadi, a MU to sigurno je. Polako sve sjeda na svoje mjesto, uz pokoje pojačanje, sljedeće sezone će to opet biti 'stari' Manchester United.
  • Obrisan korisnik09.12.2014. u 09:31
    žali bože igre manutda, svi samo igraju povratnu loptu igraču iza, nema okomitosti, driblinga, vica u igri. 2 sretna gola i to je to.Nadam se da će napustit ovo sranje od 3 igrača u zadnjoj liniji i okrenut se igranju s krilima.
  • Obrisan korisnik09.12.2014. u 09:06