Josip Piršljin • nedjelja, 07.12.2014.

Nakon 14. kola talijanske lige Genoa će biti trećeplasirani klub na tablici. Na Luigi Ferrarisu pao je Milan, a Napoli je na svom terenu spašavao bod protiv Empolija. Do pobjeda su došli još Atalanta i Lazio.

Rossoneri iz Milana su gostovali u Genovi gdje su mislili produžiti niz neporaženosti na četvrtu utakmicu, ali domaći su bili bolji i pobijedili su 1:0. Time su izbili na treću poziciju na tablici preskočivši Napoli koji je danas kiksao.

Inzaghi je postavio svoje igrače u 4-3-3 formaciju, a u prednjoj liniji bili su Honda, Menez i El Shaarawy. Gasperini je, s druge strane, također koristio sustav 4-3-3 s time da je Matri igrao špicu, a sa strana su mu bili Perotti i Falque.

Milan ponovno nije dobro ušao u dvoboj, Genoa se na svom Luigi Ferraris stadionu dobro postavila, a uspjela je doći do početnog vodstva nakon pola sata igre. Perotti je ubacio iz kuta, a spretan u igri glavom u petercu bio je Antonelli koji je donio veliko slavlje crveno-plavima. Milan do kraja utakmice nije mogao ugroziti Perina i upisao je treći prvenstveni poraz.

Slično kao i Roma dan prije, tako je i Napoli odigrao svoj dvoboj 14. kola Serie A. Momčad Rafaela Beniteza na svom je stadionu gubila od Empolija 2:0, no u završnici utakmice uspjela je doći do izjednačenja. Hrvatski veznjak Josip Radošević susret je odgledao s klupe za pričuve.

13. momčad na tablici došla je u vodstvo u 19. minuti nakon pogotka Verdija. Maccarone je bio asistent, a proigrao je i Ruganija početkom nastavka čime je Empoli otišao na 2:0. Ipak, Napoli se vratio u utakmicu golom Zapate u 67. minuti, a nedugo potom za 2:2 zabija De Guzman. Sastav iz Napulja ipak nije dovršio preokret, već je osvojio samo bod.

Lazio je gostovao u Parmi gdje je domaća ekipa povela pred sami odlazak na poluvrijeme. Na asistenciju Santacrocea Palladino je pogodio mrežu Marchettija, ali odmah potom su gosti izjednačili preko Maurija. Sredinom nastavka Rimljani su došli do drugog pogotka čiji je strijelac bio Felipe Anderson, te će na tablici preskočiti Milan i Sampdoriju. Za Parmu je na klupi ostao hrvatski vratar Marijan Ćorić.

Vrlo efikasnu utakmicu odigrali su Atalanta i Cesena, a domaći igrači napravili su veliki preokret. Gubili su 2:0 golovima Defrela, ali potom su zabili Benalouane, Stendardo i Moralez, te su tri boda na kraju ipak ostala u Bergamu.