Roma 2:2(0:2) Sassuolo
Sassuolo

Josip Piršljin • subota, 06.12.2014.

Nogometaši Rome nisu uspjeli iskoristiti jučerašnji remi Juventusa. Mogli su se Staroj dami približiti na samo bod zaostatka, ali planove im je pokvario Sassuolo.

Razlika između Juventusa i Rome ostat će tri boda i nakon 14. kola Serie A. Rimljani su imali sjajnu priliku približiti se Bianconerima, ali na kraju morat će biti zadovoljni i s bodom protiv Sassuola jer su do njega došli u zadnjim trenucima s igračem manje.

Prvo ime u momčadi gostiju bio je Simone Zaza s dva pogotka, a isto je uspjelo i Ademu Ljajiću u redovima Rome. Hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko nije uspio završiti utakmicu, u sudačkoj nadoknadi dobio je drugi žuti karton, a prije toga je skrivio jedanaesterac.

Problemi za Romu počeli su nakon 15 minuta igre, a glavni krivac za to bio je domaći vratar De Sanctis koji nije na vrijeme izbio loptu i dopustio je da mu uporni Zaza uđe u blok. Lopta je ušla u mrežu i Sassuolo je poveo 1:0, a ubrzo nakon toga zeleno-crni su povećali svoju prednost.

Tri minute kasnije Missiroli je sjajno proigrao Zazu, talijanski reprezentativac je izbjegao zaleđe i pobjegao obrani Rome, te "zakucao" loptu u mrežu De Sanctisa. Gostujuća ekipa je vrlo rano došla do prednosti 2:0, te je pred igračima Rudija Garcije bio težak zadatak vratiti se u igru.

Taj zadatak dodatno je otežan u 50. minuti. De Rossi je dobio drugi žuti karton i ostavio je svoju momčad brojčano oslabljenu. Ipak, Rimljani su nastavili napadati kako bi smanjili rezultat, a u tome su uspjeli 12 minuta prije kraja.

Hrvatski branič Vrsaljko htio je blokirati udarac Gervinha, ali lopta ga je u tom trenutku pogodila u ruku. Sudac Irrati nije imao milosti, pokazao je na bijelu točku s koje je netom precizan bio srpski reprezentativac Adem Ljajić.

Roma je tada još više pritisnula u potrazi za izjednačenjem do kojeg je došla u sudačkoj nadoknadi. Florenzi je s desne strane povratnom loptom našao Ljajića koji je imao dosta prostora i naciljao je mrežu Consiglija za konačnih 2:2. Vrsaljko je odmah potom dobio drugi žuti karton i par sekundi prije kraja morao je napustiti teren.

• Obrisan korisnik08.12.2014. u 08:35
    Ajde nabroji te previde koji su bili nakon utakmice u Torinu onda, kad već barataš takvim podacima? Pišeš gluposti, tek toliko da nešto napišeš. Penal je bio, Vrsaljko dirao loptu rukom koja je bila upućena prema golu, ne znam što je tu tebi sporno, a kod drugog gola po meni je bilo zaleđe. nadam... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik07.12.2014. u 16:35
    da se Juventusu ovako šta dogodilo, vrištile bi naslovnice...Nepostojeći penal i gol iz evidentnog zaleđa da ne može biti evidentnije....Od one utakmice u Torinu svaku utakmicu Roma ima bar jedan sudački previd u svoju korist, ali vazda će ostati mali klub koji puca pod pritiskom.
  • beaver07.12.2014. u 10:01
    Penal je bio ocajna odluka...drugi gol je bio zalede.