Fiorentina 0:0 Juventus
Juventus

Fiorentinina obrana zaustavila najučinkovitiji napad Serie A

Branimir Korać • petak, 05.12.2014.

Derbi 14. kola Serie A igran je u Firenzi gdje je Fiorentina ugostila vodeći Juventus i uspjela susret završiti bez primljenog pogotka. Torinska momčad odnosi bod s ovog gostovanja, no Roma je sada dobila veliku priliku približiti se na samo bod zaostatka...

Tek treći put ova sezone Juventus nije uspio doći do pobjede u Serie A. Na stadionu Artemio Franchi imao je prilike za to, međutim Fiorentina se obranila i uzela bod.

U prvom poluvremenu Juventus nije puno pokazao. Inače u susretima Serie A ima veći posjed lopte i diktira igru, međutim u prvom poluvremenu u Firenzi Fiorentina je imala više loptu u nogama (54:46) i spriječila je Juventus da razvije svoju igru.

Čak štoviše, domaćin je bio bliže pogotku kada je prijetio Matias Fernandez iz slobodnog udarca, no njegov pokušaj otišao je malo pokraj gola.

U drugo poluvrijeme bolje su krenuli gosti koji su prijetili preko Pogbe i Chiellinija, međutim one prave, velike prilike, su izostale.

U završnih deset minuta Juventus je stvorio pritisak, u dobrim situacijama za postizanje pogotka bio je Carlos Tevez, no Neto nije morao po loptu u mrežu.

Ovo je Juventusu prvi put nakon 76 utakmica u Serie A da je odigrao bez pogodaka, posljednji puta to se dogodilo u studenom 2012. godine protiv Lazija.