Füchse potopljen u Flensburgu, Lemgo nastavio tonuti

Davor Kovačević • četvrtak, 11.12.2014.

Tri derbija bila su na rasporedu u srijedu u rukometnoj Bundesligi. U onom najzvučnijem susretu Flensburg se bez poteškoća obračunao s Füchseom, u derbiju začelja Friesenheim je upisao važnu pobjedu nad Lemgom, dok je u loklanom derbiju Göppingen bio bolji od Balingena.

SG Flensburg-Handewitt – Füchse Berlin 36:27 (19:14)

Lisice pronašle trenera

Tijekom ljeta objavljeno je kako je trener Füchsea Dagur Sigurdsson postao novi izbornik Njemačke, a u Berlinu su našli trenera koji će biti posvećen samo klupskim obavezama, pa je tako trogodišnji ugovor potpisao Erlingur Richardsson, trener austrijskog Westwiena, koji će naslijediti Sigurdssona na klupi Lisica.

Uslijed završetka europskih obaveza Flensburg i Füchse su odigrali zaostalu utakmicu petog kola, a nakon raspleta za Berlinčane je bilo bolje da nisu ni otputovali na samu granicu s Danskom. Aktualni europski prvak poigrao se s osmosplasiranom ekipom Bundeslige, koja je, istina, bila dosta oslabljena na teškom gostovanju, zadržavši tako priključak za vrhom ljestvice.

Lisice su se držale 22 minute (13:14), a onda nestale s terena. Flensburg je u samo 12 minuta riješio pitanje pobjednika napravivši veliku seriju od 10-1 za 24:14. U tim trenucima briljirali su Holger Glandorf i Anders Eggert, prvi je zabijao iz igre, drugi iz sedmeraca i igre, a u 54. minuti Flensburg je dosegao i najveću prednost 33:21 koju je Füchse do kraja spustio na jednoznamenkasti zaostatak.

Glandorfa uskoro očekuje operacija lakta, ali na ljevorukom njemačkom reprezentativcu ne vide se nikakvi problemi. On i Eggert postigli su po osam golova, a na golu domaćina Anderson je zaustavio šest lopti, od čega tri sedmerca, a pomogao je i Müller s četiri obrane. Pavel Horak je bio najbolji strijelac gostiju sa sedam golova, a vratari Füchsea nisu imali svoj dan. Heinevetter je obranio tek dva udarca, a Stochl dva.

Göppingenu lokalni derbi, Friesenheim ostavio Lemgo na dnu

Poslije odličnog ulaska u sezonu, Göppingen je ušao u malu krizu s tri vezana poraza, no pobjedom u obližnjem Balingenu s 30:24 nagovijestio je bolje dane. Po jedno poluvrijeme pripalo je svakoj momčadi, ali ono uvjerljivije i važnije pripalo je gostima. Balingen je nakon prvih 30 minuta imao 15:12, no Goppingen je serijom 8-1 otišao na 20:16 i gostujuća prednost je do kraja samo nastavila rasti.

Veliku je utakmicu odigrao Martin Schiller koji je s 11 golova predvodio goste za koje je 11 obrana skupio Prošt. Kod Balingena po pet golova su zabili Theuerkauf, Strobel i Böhm, Matej Ašanin je zaustavio pet udaraca, a kolega mu Ristanović jednu manje.

Prošlo kolo rukometaši Friesenheima ostvarili su značajnu pobjedu kod Bergischera, a druga i nizu stigla je i protiv Lemga na domaćem parketu s minimalnih 25:24. Četiri boda odvojila su tako Friesenheim od samog dna, dok je Lemgo ostao zakopan na njemu zajedno s Bietigheimom.

U nekoliko navrata Friesenheim je imao pet golova viška, posljednji put u 41. minuti sa 16:11, a sedam minuta prije kraja gosti su stigli na samo -1 (20:21), a u posljednju minutu domaćin je ušao s 25:22 i Lemgo je uspio samo smanjiti na minimalan zaostatak. Junak domaćina bio je vratar Kevin Klier koji je skupio čak 20 obrana, dok je Friesenenheim u golovima predvodio Just sa šest komada. Lemgu nije pomglo ni 12 golova Hornkea, ali ni Dresrüsseovih 11 obrana.

16Ludwigshafen 35890:1035-14523
17Minden 34890:952-6222
18Erlangen 34850:943-9322
19SG BBM Bietigheim 34876:1045-16913