Šuterski raspoloženi Florence s osam trica predvodio Zadrane do velike pobjede u Valjevu

Branimir Korać • subota, 20.12.2014.

Kao što je Cibona upisala četvrtu uzastopnu pobjedu svladavši u gostima momčad Levskog, isto je napravio i Zadar koji je imao teži posao u Valjevu. Uspjeli su Zadrani u produžetku izvući pobjedu 93:87...

13. kolo ABA lige zasad je sretno za hrvatske klubove i nema razloga da takvo i ne ostane nakon nedjeljnog dvoboja između Cedevite i Szolnokija. Cibona je slavila u Sofiji, a Zadar je upisao pobjedu u Valjevu u pravoj drami 93:87 nakon produžetka.

Trebali su Zadrani i tijekom 40 minuta doći do slavlja, međutim domaćin se uspio izvući i izboriti produžetak. Treba priznati i da je bilo malo sreće na strani Zadrana jer je u posljednjoj akciji u regularnom dijelu Jošilo ostao potpuno sam i sa sirenom dobio dobar šut koji srećom nije pogodio.

Odlično je funkcionirao zadarski šut za tricu, posebno kod Jamesa Florencea koji je uništavao domaćina dalekometnim šutevima. Na kraju je imao 32 poena uz tricu 8/12 i svakako je među najzaslužnijima za pobjedu Zadra.

Upravo Florence poveo je veliku seriju Zadra na početku druge četvrtine kada je ubacio dvije trice, jednu je dodao i Franko Šango i Zadrani su pobjegli na 29:20. U samoj završnici prvog poluvremena novim tricama Florencea i Henrika Širka gosti su imali i plus 12 (42:30) te mirno dočekali drugo poluvrijeme.

U trećoj dionici Metalac je zaigrao bolje, uspio je dovesti pod kontrolu zadarski šut za tricu i vratiti se u utakmicu smanjivši na samo poen zaostatka. Ipak Zadrani ponovno odgovaraju i odvajaju se na devet razlike te se tada činilo da bi to mogla biti dovoljna prednost.

Međutim s vremenom se Metalac opet približio i pojavila se nervoza u završnici. 25 sekundi prije kraja Todorović je ubacio tricu za poravnanje na 77:77, Zadrani su u svojem posljednjem napadu došli do izrađenog šuta za Ramljaka s krila, no lopta nije ušla i na kraju je Jošilo imao šut za pobjedu nakon loše rotacije u obrani gostiju.

U produžetku nije bilo dvojbi. Zadar nije izgubio glavu nakon ispuštene pobjede, nastavio je s boljom igrom i na kraju zasluženo slavio s 93:87.

Florence je uz tih 32 poena upisao i osam izgubljenih lopti, a upravo izgubljene lopte bile su najlošiji segment u Zadrovoj igri (21). Josip Sobin upisao je 17 poena (7/8), 14 skokova i pet asistencija, Domagoj Bošnjak 13 poena (2/8), Ive Ivanov 12 (3/6) uz šest skokova, a Marko Ramljak deset (4/14) uz šest skokova. Kod Metalca Kutlešić je ubacio 24 poena (6/14), a Jevtović 13 poena (3/9) uz osam skokova.

• mala truba21.12.2014. u 09:30
    Bravo Zadre !tesko ce se uzimat bodovi u Valjevu !6-7 omjer je odlican, par lijepih skalpova uzeto, ja super zadovoljan !jos jednom BRAVO !
    mala truba
  • anetisi21.12.2014. u 00:20
    konačno jedna sezona u kojoj nećemo čekati do zadnjeg kola i strepiti hoće li zadar ostati u ligi ili ne :D
    anetisi
  • narada10820.12.2014. u 23:48
    ovo bi moglo lako u top 10 negledljiivih utakmica regionalne lige. A traljavost dvaju ekipa (Metalac= slobodna bacanja, Zadar= izgubljene lopte) je samo jedan razlog. Sudije su dosta zakuhali (neki će reći: „Jao, opet Javor ..."), i stalno sam si zamišljao da je ovo lako moglo završiti u haosu... [više na forumu]