Cibona komplicirala u Sofiji, ali ipak došla do četvrte uzastopne pobjede

Branimir Korać • subota, 20.12.2014.

Cibona je upisala očekivanu pobjedu u 13. kolu ABA lige na gostovanju kod posljednjeplasiranog Levskog. Momčad Slavena Rimca imala je prednost cijelim tijekom susreta i zasluženo je slavila iako je do pobjede trebala i lakše doći...

Zbog nereda u susretu protiv Partizana, Levski igra pred praznim tribinama i u takvoj mučnoj atmosferi ugostio je Cibonu. Zagrepčani su očekivano slavili, bili su bolji protivnik, međutim nisu uspjeli mirnije privesti susret kraju iako su trebali.

Razlika u kvaliteti je očita, Bugari su momčad vrlo skromnih mogućnosti i Cibona nije trebala dozvoliti približavanje i kompliciranje utakmice u posljednjoj četvrtini.

U samom početku susreta domaćin je bio potpuno ravnopravan i tek u završnici prve četvrtine Cibona se počela odvajati. Što je susret više odmicao i bližio se poluvremenu, prednost je sve više rasla i do poluvremena prednost gostiju iznosila je 38:25.

Ulazak u drugo poluvrijeme bilo je dobro, do 25. minute Cibona je pobjegla na 19 poena razlike (50:31) i činilo se da će imati lagan posao i upisati svoju najuvjerljiviju ovosezonsku pobjedu.

Međutim nekoliko vezanih pogrešaka i kriza u koju su gosti ušli u napadu, omogućili su Levskom da smanji zaostatak na samo šest poena do 29. minute.

Bugari su polako počeli podizati samopouzdanje, ali nisu uspjeli napraviti preokret. U završnici su došli na 66:64, ali onda Damir Markota ubacuje tricu, pa nakon promašaja Marinova podiže na 71:64 i susret je odlučen.

Kod Cibone Marin Rozić ubacio je 17 poena (5/8 za dva, 2/2 za tricu) uz šest skokova, Jure Lalić dodao je 13 poena (3/6 za dva), Ivan Siriščević 11 (4/6 za dva, 1/4 za tri), a po deset su dodali Damir Markota (2/3 za dva, 2/4 za tri, deset skokova) i Vlado Ilievski (2/3 za dva, 2/3 za tri, sedam asistencija).

U redovima Levskog Dimitrov je ubacio 14 poena (5/9), a Marinov deset (3/11).