Crvena zvezda sama na vrhu, s 13. pobjedom u nizu srušila rekord Union Olimpije

Branimir Korać • ponedjeljak, 22.12.2014.

Košarkaši Crvene zvezde novi su rekorderi ABA lige po broju uzastopnih pobjeda od početka sezone. Beograđani su dosad dijelili tu poziciju s Union Olimpijom koja je poput njih imala omjer 12-0, međutim pobjedom u Skoplju Beograđani su ostali sami na vrhu...

Crvena zvezda otputovala je u Skoplje ne samo po pobjedu već po pobjedu koja joj osigurava mjesto na vrhu povijesne ljestvice ABA lige po broju pobjeda bez poraza od početka sezone.

To mjesto dijelila je do ovog susreta s Union Olimpijom, međutim slavljem u Skoplju 79:76, Beograđani su ostali sami na vrhu.

Zvezda je do pobjede došla teže nego što je trebala. Na poluvremenu je imala visoku prednost od 20 poena razlike da bi za samo 13 minuta igre u drugom dijelu MZT napravio preokret i poveo 64:63.

Tu su se Beograđani trgnuli, podigli razinu igre i vratili prednost na svoju stranu te iskontrolirali utakmicu do kraja.

Najbolji kod pobjednika bili su Maik Zirbes s 13 poena (6/8) i osam skokova te s po 12 poena (Marcus Williams (4/8) i Luka Mitrović (5/12, deset skokova). Kod MZT-a Aleksandar Cvetković ubacio je 19 poena (5/14), a Predrag Samardžiski dodao je 17 poena (7/13) i deset skokova.